29. Akcja Sprzątanie świata „Wszystkie śmieci są nasze”- dołącz do akcji!

Do akcji sprzątania świata w Koninie zapraszają Młodzi Ambasadorzy Klimatu, którzy 17 września (w sobotę) wraz z zaprzyjaźnionymi firmami wyruszą wzdłuż Warty, by posprzątać Polskę pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”.

Spotykamy się w najbliższą sobotę o godzinie 9:00 na ulicy Miłej, by wzdłuż Warty pozbierać to, co inny człowiek tam wyrzucił. Zapewniamy wszystkim rękawiczki i worki od MZGOK oraz oczywiście kontenery na zebrane przez nas śmieci, podstawione przez PGKiM. Na zakończenie zapraszamy na poczęstunek, który przygotuje firma Smurfit Kappa Polska! Dodatkowo uczestnicy otrzymają wrzos (liczba ograniczona) od sklepu Leroy Merlin Polska! – Jacek Rafał, Młody Ambasador Klimatu zaprasza do akcji.

Bo trzeba powiedzieć głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej planecie nie ma.

Akcja sprzątania świata jest dla mnie ważna- uczestniczę w niej od kilku lat. Zapraszam do włączenia się w sprzątanie wszystkich, bez względu na wiek, bo każdy może coś dobrego zrobić dla planety oraz przede wszystkim dla naszego miasta Konina- mówi Weronika Kania, Młoda Ambasadorka Klimatu. Wierzę, że z pomocą i zaangażowaniem mieszkańców Konina uda nam się posprzątać nie tylko Ścieżkę Nadwarciańską ale i  inne miejscach też.

Dbałość o środowisko w obecnych czasach to bardzo ważny aspekt naszego życia, którego należy uczyć od najmłodszych lat – mówi Emilia Wasielewska, Radna Miasta Konina, ale i mam wrażenie, że jak mantrę trzeba powtarzać „ wszystkie śmieci nasze są” . Nasze- ludzkie. To my je wytworzyliśmy, to my ludzie często je porzucamy w różnych (także niedozwolonych) miejscach i my teraz będziemy je sprzątać.

Zbiórka w sobotę – 17 września o godzinie 9:00, ul. Miła na Ścieżce Nadwarciańskiej!

Zapraszamy

——–

Akcja Clean up the World swój początek wzięła od sprzątania Australii.  W 1993 roku, jej pomysłodawca, australijski żeglarz i biznesmen Ian Kiernan rozszerzył ideę Clean up Australia na cały świat pod  patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym samym roku Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii, zaszczepiła tę ideę w naszym Kraju pod nazwą Sprzątanie świata – Polska. Od 1994 roku w Akcji Sprzątanie świata – Polska wzięło łącznie udział ponad 20 milionów osób. Na świecie, rokrocznie uczestniczy w Clean up The World blisko 40 milionów wolontariuszy. Akcja odbywa się w każdy trzeci weekend września i polega na społecznym zaangażowaniu się osób, firm, instytucji w posprzątanie najbliższego otoczenia z zalegających tam śmieci. Od początku Akcję w Polsce koordynuje Fundacja Nasza Ziemia.
Udostępnij na: