Piękny jubileusz społeczności „Białego konika”!

28 kwietnia 2023 roku w gościnnych progach Oskardu odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia działalności Przedszkola nr 4 w Koninie „Biały konik”.

Witając zgromadzonych gości, rodziców i opiekunów dzieci Mariola Wasilewska, dyrektorka przedszkola odniosła się do 30. letniej działalności placówki, która została zaprojektowana początkowo jako przedszkole na cztery grupy przedszkolne, ale wraz z dynamicznym rozwojem osiedla, przedszkole ewoluowało i rozrastało się razem z nim. Obecnie sprawuje opiekę nad trzystoma przedszkolakami z 12 grup, posiada dwa niezależne budynki i jest największym przedszkolem nie tylko w Koninie, ale i regionie!
Gala została tak pomyślana by mogły wystąpić przed publicznością wszystkie przedszkolaki od maluszków po starszaki, a wystąpiły pięknie wkładając w to wszystkie swoje umiejętności i żar młodych serc!

Po ogromnym sukcesie na gali sprzed pięciu lat jakim się okazał wielopokoleniowy występ przedszkolaków z  Zespołem Wokalnym Seniorów „FANTAZJA” pod dyrekcją Mirosława Grzanki, dyrektorka postanowiła użyć tej magicznej receptury również podczas tegorocznej gali. I ponownie pięknie wszystko zatrybiło i rój uzdolnionych przedszkolaków wraz z naszymi seniorami dał piękny i wzruszający koncert polskich szlagierów.

Prezydent Korytkowski podczas okolicznościowego przemówienia podziękował za trud włożony w edukację młodych mieszkańców naszego miasta, stwierdził, że „Biały konik” nie tylko jest największym przedszkolem w regionie, ale jest także jednym z najlepszych przedszkoli, dodał, że na jego społeczność można zawsze liczyć podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych w Koninie. Odznaczył za zasługi dla naszego miasta troje pracowników oraz przyznał prezydenckie nagrody dyrektorowi i nauczycielowi przedszkola.  Przekazał ogromny kosz zawierający 300 cukierków dla przedszkolaków, dodając żartobliwie, że ufa swoim pracownikom, że nie pomylili się w liczeniu i dla żadnego przedszkolaka cukierka nie zabraknie.
Podczas gali dyrekcja przedszkola wyróżniła także swoich zasłużonych pracowników.

Wzruszającym akcentem podczas uroczystości był ukłon w kierunku koleżanek i kolegów z Ukrainy, którzy często z jedną reklamówką pospiesznie opuścili swoje domy i macierzyste przedszkola, zostali przyjęci z otwartymi ramionami w społeczność „Białego konika” i jak zapewniano zawsze mogą liczyć na jej pomoc i wsparcie.

Występy dzieci i seniorów fundowały uśmiech i wzruszenie licznie zgromadzonej publiczności, byłem na wielu imprezach okolicznościowych w Oskardzie, ale takiego obłożenia sali widowiskowej jeszcze nie doświadczyłem.
Jestem sobie w stanie wyobrazić ile cała społeczność przedszkolna włożyła trudu w tę skomplikowaną do ogarnięcia ogromną imprezę, wiem też, że wszyscy się ze mną zgodzą, że było warto, owacjami na stojąco zostali za to nagrodzeni! Impreza urodzinowa nie mogła się obyć oczywiście bez pysznego, okolicznościowego tortu.

– Drodzy, Kochani pięknie dziękuję za dzisiejszy, wspaniały dla całej społeczności „Białego konika”, dzień. Jestem pełna nadziei, że to co najlepsze, jest dopiero przed nami. Jestem też szczęściarą, z prostego powodu, mam twórczą pracę i ludzi wokół siebie z którymi kochamy się z wzajemnością, a to oznacza, że ani jednego dnia nie muszę w tej pracy spędzać, ponieważ z nimi czuję się, jak w domu. Dziękuję z całego serca całej mojej kadrze pedagogicznej i niepedagogicznej, dziękuję rodzicom, koleżankom i kolegom. Dziękuję, że mam możliwość ciągłego rozwoju i bycia częścią tak niezawodnej ekipy. A dzięki temu, że optymizm, szacunek i wzajemne wsparcie, to nasze fundamentalne zasady , nasze przedszkolaki mogą wzrastać i rozwijać się w wyjątkowym miejscu. Dziękujemy za moc życzeń, przepięknych i pachnących wiosną kwiatów i całą górę prezentów, które trafią do dzieci z wszystkich grup. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas, to naprawdę dla nas ważne, że byliście z nami – skomentowała dyrektorka przedszkola Mariola Wasilewska.

Udostępnij na: