Dziękujemy za wspólne 30 lat!

Wszystko zaczęło się 30 lat temu w jednym z osiedlowych garaży na konińskim Chorzniu! Był rok 1994 nasz kraj po przemianach ustrojowych był w czasie transformacji gospodarczej, wtedy to w garażu przy Kapitańskiej 5, Józef Woźniak i Zdzisław Wośkowiak otworzyli małą, niepozorną lokalną firmę handlującą granitem i kostką brukową. Czasy były to niełatwe, wszyscy uczyli się prowadzenia działalności gospodarczej na zasadach wolnorynkowych, właściciele na pewien czas znikają z konińskiego rynku przenosząc się do Smaszewa w gminie Tuliszków.

Po pewnym czasie wracają na konińską ziemię do nowo wybudowanej hali przy ulicy Marii Dąbrowskiej 8, gdzie firma świętuje swoje pięciolecie działalności. Po dziesięciu latach działalności i rozwoju firmy, Zdzisław Wośkowiak przekazuje swoje udziały zięciowi Jackowi Kuszyńskiemu. Od tego momentu następuje dynamiczny rozwój firmy! Nowy duet właścicieli Józef Woźniak i Jacek Kuszyński to spora różnica wieku i charakterów, ale jak wiemy przeciwieństwa tak jak dwa bieguny różnoimienne się przyciągają, powstała burza mózgów, która zaowocowała prężnym rozwojem firmy. Ci dwaj panowie są znakiem rozpoznawczym swojej firmy, powszechnie znani i szanowani na mieście i w kraju ze swojej gościnności, poczucia humoru, dystansu do samych siebie, gadatliwości, ale przede wszystkim z ogromnej sumienności i rzetelności, bez której nie rozwinęliby tak skrzydeł!

Podstawą działalności Hydrostalu stało się  pozyskiwanie, odzysk oraz dalsza sprzedaż złomu stalowego, żeliwnego i metali kolorowych. Obecnie firma zajmuje się nie tylko skupem złomu, ale także kasacją pojazdów silnikowych, zbiórką sprzętu RTV i AGD oraz sprzedażą jednośladów. Hydrostal współpracuje z uznanymi kontrahentami, a swoją pozycję na trudnym rynku buduje rzetelnością, uczciwością i odpowiednim podejściem do klienta. Świadczy o tym szereg nagród, które firma zdobyła w ciągu 30 lat istnienia.

Hydrostal od 1998 roku prowadzi również stację demontażu pojazdów oraz zakład zbierania przetwarzania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Początkowo przyjmował około 50 sztuk samochodów, obecnie liczba ta zwiększyła się do 500 sztuk. Od 1996 roku do roku 2022 firma prowadziła także hurtownię rowerów Romet.

Właściciele dbają o rozwój firmy, czego efektem jest inwestowanie w wyposażenie techniczne, a także w potencjał ludzki. Firma posiada cztery pojazdy typu hakowce wyspecjalizowane do przewozu kontenerów oraz 2 samochody ciężarowe z HDS-em. W swoim zapleczu technicznym posiada trzy koparki typu FUCHS do załadunku złomu oraz koparkę KOBELCO, która może znaleźć zastosowanie zarówno do cięcia złomu jak i do prac remontowo-wyburzeniowych. Początkowo firma zatrudniała 7 pracowników, a obecnie jest ich 16,  posiadają oni odpowiednią wiedzę i doświadczenie niezbędne do profesjonalnego wykonywania powierzonych zadań. Hydrostal swoją pozycję na rynku buduje rzetelnością, uczciwością i odpowiedzialnym podejściem do klientów.

Właściciele Hydrostalu doskonale zdają sobie sprawę, że bycie liderem w branży zobowiązuje do wspierania społeczności lokalnej. Hydrostal jest mecenasem wielu działań kulturalnych, społecznych i sportowych w Koninie i regionie. Wystarczy spojrzeć na ściany ich biura lub półki uginające się od różnych statuetek i podziękować za ich działalność patronacką i dobroczynną. Warto w tym miejscu dodać, że wielokrotnie rozmawiając z mieszkańcami grodu z koniem w herbie słyszałem jak pomogli wielu osobom w potrzebie bez fleszy aparatów i nagłaśniania tych faktów!

W ciągu trzech dekad swojej działalności Hydrostal zdobył wiele wyróżnień:

– Statuetka Złotego Konia w kategorii Sponsor Roku – Za Serce – 17 maja 2003 roku
– Gala Powiatu Sponsor Roku – rok 2009
– Statuetka Złotego Konia (Mała Firma Roku) – maj 2010 roku
– Tytuł Honorowy Zasłużony dla Powiatu Konińskiego – 30.06.2014 roku
– Odznaka Honorowa za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego – 21.06.2019 roku

Mam nadzieję, że dołączycie Państwo do moich życzeń dalszego rozwoju i pozostania wrażliwym na potrzeby ludzi z Konina i okolic przez kolejne dekady!

Materiał promocyjny Hydrostal Konin

Udostępnij na: