Nowoczesny most połączy wyspę Pociejewo z nową częścią Konina!
– Dokonaliśmy symbolicznego rozpoczęcia inwestycji pn. „Budowa kładki nad kanałem Ulgi z wyspy Pociejewo do prawobrzeżnego Konina wraz z budową ścieżki rowerowej i infrastruktury towarzyszącej”. Nie ukrywam, że do dziś trudno mi się pogodzić z nazwą tej inwestycji, co może Państwa troszkę zaskoczyć, ale tak naprawdę nie będzie to kładka a nowoczesny most tworzący wspaniały ciąg pieszo-rowerowy łączący V osiedle – jedno z większych w nowej części Konina z wyspą Pociejewo, która staje się dziś ekologicznym salonem miasta z konińską starówką, która lada moment przejdzie proces rewitalizacji – napisał na swoim fanpage prezydent Konina Piotr Korytkowski.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „GENERATOR MIEJSKIEJ ENERGII ŹRÓDŁEM SUKCESU KONINA” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, z budżetu państwa, realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, a także z udziałem środków własnych z budżetu Miasta Konina.
– Po wielu latach starań udało nam się doprowadzić do tego o czym mówiono od lat – do otwarcia dla mieszkańców wyspy Pociejewo, gdzie dziś powstaje ciepłownia geotermalna, miejski park tężniowy, gdzie mieszkańcy starej i nowej części miasta będą mogli odpocząć, zrelaksować się pośród zieleni i na pieszo bądź rowerem odwiedzić konińską starówkę. Dzięki tej inwestycji zwiększamy powierzchnię terenów nadwarciańskich prawego brzegu rzeki i wyspy Pociejewo, którym nadajemy funkcję rekreacyjno-sportową.
Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało nam się do tego doprowadzić. Mam nadzieję, że most i park tężniowy będą jak najlepiej służyć naszym mieszkańcom i sprawiać dużo radości – napisał prezydent Korytkowski.
______________________________
Poniżej kluczowe informacje o projekcie:
Przedsięwzięcie: „Budowa kładki nad kanałem Ulgi z wyspy Pociejewo do prawobrzeżnego Konina wraz z budową ścieżki rowerowej i infrastruktury towarzyszącej”
Termin: od 1.06.2023 do 31.08.2024 r.
Finanse: 25.478.631,83 zł, część środków finansowych na realizację inwestycji Miasto Konin pozyskało z Funduszy Norweskich i Budżetu Państwa [9 mln], Rządowego Funduszu Polski Ład [4,7 mln], Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych [2,3 mln] oraz wkład własny [9 mln]
Wykonawca: MOST Sp. o.o. z Sopotu
Nadzór inwestorski: Konsorcjum: Projekty i Nadzory Budowlane, Karol Rakowski z Gniezna i Radosław Siwek RAD BUD Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Inżynierskich z Poznania
Nadzór autorski: Most-Projekt Sp. z o.o.
Źródło zdjęć i informacji: fanpage Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego