Andrzej Moś odchodzi na na zasłużoną emeryturę

Dokumentalista, dziennikarz, pedagog, instruktor, opiekun Amatorskiego Klubu Filmowego Muza – ANDRZEJ MOŚ, żegna się z pracą w Konińskim Domu Kultury. Z instytucjami kultury w mieście związany był od 40 lat. Jak sam podkreśla ,,Nadszedł czas na emeryturę i czytanie książek”.
– Andrzeju, to ogromny zaszczy, że mogliśmy z Tobą pracować, uczyć się od Ciebie i doświadczać Twojej energii. Niech ta pozostanie z Tobą na długie lata – napisali jego współpracownicy z KDK na fanpage.
Andrzej Moś to absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTiTV w Łodzi. Po studiach pracował w Przedsiębiorstwie Realizacji Filmów „Zespoły Filmowe” w Warszawie, jako asystent kierownika produkcji i kierownik planu przy produkcji telewizyjnych i kinowych filmów fabularnych.
Pracę w Koninie rozpoczął jako dziennikarz. Pisał między innymi do tygodników Przegląd Koniński i Nasz Głos. W 1982 roku związał się ,,kulturą”. Był między innymi instruktorem, a następnie kierownikiem Działu Fotografii i Filmu w Wojewódzkim Domu Kultury w Koninie gdzie rozpoczął współpracę i opiekę artystyczną w Amatorskim Klubie Filmowym „Muza”. Od 1988 roku pracuje w Konińskim Domu Kultury jako instruktor filmu oraz koordynator Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „DEBIUTY”.
Andrzej Moś to jednak przede wszystkim scenarzysta, reżyser i operator filmowy. Jego dokumenty i filmy zdobyły wiele nagród. To, co w nich najcenniejsze, to fakt, że udokumentowały najważniejsze postaci, miejsca i wydarzenia z życia Konina, regionu i Polski. Andrzej Moś to autor między innymi filmów: „Kameduli z Bieniszewa”, „Wieś kwiatami malowana”, „Harcerska powinność”, „Moja Atlantyda”, „Antoni Serbeński – wiosna, maj…”, „Stanisław Czernik – pisarz autentyczny”, ,,Wspomnienie to cicha nuta” , Wspomnienie. Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza”.
Andrzej Moś to także opiekun grupy filmowej działającej w Miejskim Klubie Seniora oraz prowadzący spotkania ,,Podziel się swoją pasją”, realizowanego również w MKS.
Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, dziękując Andrzejowi Mosiowi za lata pracy w KDK, życzyła mu wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze na ten kolejny etap życia🥰
– Niech to będzie czas relaksu i pozytywnego odpoczynku. Niech dopisuje zdrowie, a każdy dzień będzie pełen tylko dobrych zdarzeń – mówiła.

Źródło: KDK

Udostępnij na: