„Atomowa” konferencja dla samorządowców

Od roli atomu w transformacji energetycznej kraju, przez możliwość uzyskania taniej energii z elektrowni atomowych przez samorządy, po bezpieczeństwo elektrowni jądrowej – to sprawy i problemy poruszano na konferencji w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Poznaj Atomickich. Z energią jądrową na co dzień”.

Jej celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat energetyki jądrowej, a rozpoczęło ją Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Konin był drugim miastem – po Bełchatowie – w którym niezależni eksperci prezentowali opinie, poglądy i informacje dotyczące szerokiego spektrum spraw związanych z projektowanymi w naszym kraju elektrowniami atomowymi, a odbyła się w Urzędzie Miejskim w Koninie w czwartek (17 listopada). Podnoszone kwestie dotyczyły obszaru związanego z transformacją energetyczną kraju, potencjalnych korzyści dla lokalnego biznesu i samorządów, jak również bezpieczeństwa. Warsztaty były także okazją do dialogu, wymiany doświadczeń i zdobycia rzetelnej, aktualnej wiedzy na temat energetyki jądrowej.

Zebranych przywitał prezydent Konina Piotr Korytkowski podkreślając znaczenie ugruntowanej wiedzy dotyczącej nowego rozdziału polskiej energetyki w dążeniu do wyeliminowania paliw konwencjonalnych za pomocą nie tylko OZE ale i energetyki jądrowej. Organizatorzy spotkania zaprezentowali cztery panele tematyczne, które poprowadzili: dr inż. Paweł Gajda (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), Maciej Lipka (Narodowe Centrum Badań Jądrowych) i   Adam Rajewski (Politechnika Warszawska). Moderatorską była Justyna Piszczatowska, redaktor naczelna portalu www.Green-News.pl

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: