Barwny korowód przeszedł ulicami Konina!

8 czerwca o 16.30 sprzed Konińskiego Domu Kultury wyruszył korowód, w którym ulicami miasta przeszli uczestnicy Festiwalu.

O godzinie 18.00 na dużej scenie na placu giełdy rozpoczęła się pierwsza część Koncertu Galowego, w której poznaliśmy laureatów tegorocznego Festiwalu. O godzinie 19.00 rozpoczęła się część główna Koncertu Galowego, którą poprowadził Adam Zdrójkowski, a w której wystąpili wokaliści i tancerze – najlepsi z najlepszych.

Gwiazdami tegorocznego Festiwalu byli tradycyjnie jego uczestnicy, a  przyjechało ich 2500 z całej Polski a także Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Czech i Mołdawii. Tancerze zaprezentowali sie w 6 kategoriach tanecznych z podziałem na grupy wiekowe, tradycyjnie zatańczyli też Mali Debiutanci. Wokaliści zaśpiewaliw kategoriach: Mali Debiutanci – do 8. roku życia, 9-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat oraz zespoły wokalne 12-13 i 14-16 lat. Najmłodsza wokalistka ma 6 lat – to Ula z Królikowa, a najmłodsza tancerka – to 5-letnia Maja ze Szczecina.

Grand Prix w konkursie tanecznym, jury Festiwalu przyznało dwójce młodych utalentowanych ludzi, którzy tworzą duet Two Voices.

Nagrodę SAWP Stowarzyszenie Artystów Wykonawców odebrali  Polina Babii i Denys Hryshchuk. Artyści reprezentują Słowację i Ukrainę. Nagrodę w imieniu SAWP wręczył laureatom Robert Glapa, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

Na MDFPiT w Koninie Polina i Denys wykonali utwór ,,Shallow”. Ich instruktorkami są Lenka Pailikova i Viktoria Venediktova

Grand Prix w konkursie tanecznym trafiło do tancerzy z Warszawy. Laur 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie otrzymała formacja

Lemono 4 z Lemono Dance Center z Warszawy. Jury narodziło tancerzy za choreografię „Widownia”. Instruktorem zespołu jest Klara Twardowska. Podczas konkursu tanecznego zespół Lemono 4 występował w kategorii Etiuda Taneczna do 16 lat. Nagrodę wręczył Piotr Korytkowski, Prezydent Miasta Konina.

Do zobaczenia za rok na jubileuszowej 45 odsłonie festiwalu!

 

Udostępnij na: