Będzie się działo w Koninie, korzystajmy!

Trwa przedłużony weekend i odbędą się 3 wydarzenia w których warto wziąć udział, zapraszam w imieniu Organizatorów do udziału w nich.

1. 12 sierpnia – Dobre filmy na bulwarze
Już w sobotę, 12 sierpnia w ramach Dobrych Filmów na Bulwarze Nadwarciańskim zobaczymy komediodramat „W trójkącie”. Ten szwedzko-brytyjsko-niemiecko-francuski film jest historią najbogatszych ludzi świata, którzy spędzają czas na luksusowym jachcie, po jego zatonięciu para celebrytów walczy z innymi pasażerami o przetrwanie na bezludnej wyspie.
Zapraszamy 12 sierpnia 2023 r. | g. 21.00 | Bulwar Nadwarciański
2. 13 sierpnia – Samsung River Triathlon Series

Konin znów gościć będzie uczestników Samsung River Triathlon Series  – wyjątkowego, najmłodszego cyklu triathlonowego w Polsce w sezonie 2023.  W sezonie 2023 roku zawodnicy – ze względu na skalę sportowych wyzwań nazywani „ludźmi z żelaza” – będą rywalizować, indywidualnie lub w sztafecie, standardowo na jednym z dwóch dystansów:

1/4 IM – 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu,

1/8 IM – 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,25 km biegu.

W związku z organizacją kolejnej edycji Samsung River Triathlon Series w Koninie 13 sierpnia w godzinach 9:45-13:00 wprowadzone będą ograniczenia w ruchu.

Utrudnienia będą na ulicach: Zofii Urbanowskiej, Moście Toruńskim, Nadrzecznej, Wojska Polskiego, placu Wolności, 3 Maja, Kościelnej, Wale Tarejwy, Trasie Warszawskiej – od mostu nad Wartą do ronda w kierunku Koła, na ulicy Osada.

3. 15 sierpnia – Koncert w Parku

Orkiestra Dęta PAK KWB Konin wystąpi 15 sierpnia w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie. Koncert z okazji Święta Wojska Polskiego rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Orkiestra pod batutą Mirosława Pacześnego przygotowała urozmaicony repertuar. Podczas koncertu zabrzmią pieśni patriotyczne i standardy muzyki rozrywkowej. To doskonała okazja, by spędzić rodzinne popołudnie w konińskim parku przy dźwiękach naszej orkiestry.

Organizatorami koncertu są: Miasto Konin i Koniński Dom Kultury.

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: