Ocean miłości na scenie!

22 maja 2024 roku w gościnnych progach Oskardu spotkała się cała społeczność „Białego konika”. Uroczystość została zorganizowana z okazji przypadającego 15 maja Międzynarodowego Dnia  Rodziny.

Święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r. Pierwszy Światowy Dzień Rodziny obchodzony był w 1984 roku. Celem święta jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat rodziny, jej problemów, ale także bliskim i serdecznym spotkaniom z najbliższymi, co stanowi podstawę szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas. Na scenie, w radosnym i pełnym miłości do najbliższych repertuarze,  zaprezentowało się prawie 300 przedszkolaków z wszystkich dwunastu grup.

– Dzisiejsze święto było niejako podsumowaniem wielu działań (rodzinnych warsztatów, wycieczek, spotkań) organizowanych na terenie placówki, poświęconych najbliższym naszych wychowanków. Dziękujemy rodzicom, rodzeństwu i wszystkim krewnym naszych pociech za tak liczne przybycie. To była prawdziwa przyjemność gościć Was na naszej uroczystości. Dziękujemy za obecność Małgorzacie Hopen – kierownikowi Wydziału Oświaty UM w Koninie, która reprezentowała Piotra Korytkowskiego, Prezydenta Miasta Konina oraz Anecie Jarmuż – starszemu wizytatorowi Kuratorium  Oświaty w Poznaniu, Delegatura w Koninie. Dziękujemy Panu Tomaszowi Piotrowi Nowakowi , posłowi na Sejm RP, za pamięć i dobre słowo. Na koniec zachęcamy do rodzinnego, aktywnego, pełnego  wspólnych zabaw spędzania wolnego czasu. Wiadomo bowiem, że najwięcej radości daje wspólna zabawa. Przenosi nas do świata, w którym wszystko jest możliwe, w magiczny sposób buduje i wzmacnia więzi oraz pomaga się solidnie zrelaksować. Dlatego czasami zapomnijmy o laptopach, tabletach czy komórkach! Chwyćmy za skakankę, piłkę, zośkę… Grajmy w planszówki, karty, statki, „państwa – miasta”… Wskakujmy na rowery, hulajnogi, do kajaków… Po prostu odkrywamy radość z bycia razem z rodziną – skomentowała Mariola Wasilewska, dyrektorka tego cudownego przedszkola w naszym mieście!

Kolejny raz mogłem obserwować i być w centrum wydarzeń czegoś niezwykłego, nieziemskiego! Społeczność „Białego konika” to jakaś ogromna masa pozytywnych ludzi, którzy we współdziałaniu tworzą rzeczy piękne! To co oni wyczyniają tego nie da się tak po prostu przekazać za pomocą zdjęć i słów, tam trzeba być, poczuć tą falę miłości, która wdziera się wewnątrz i czyni nas dobrym. Wszedłem na scenę, gdzie stało około 300 szczęśliwych dzieciaków, widownia oklaskiwała swoich małych bohaterów, swoje dzieciaki i wnuki i ich wychowawców! Ale brawa należą się Wam wszystkim, rodzicom za zaangażowanie, że chce się Wam chcieć by Wasze dzieciaki się tak pięknie rozwijały! Nauczyciele przedszkolaków, no i nasza dyrektorka! Mariola Wasilewska, człowiek orkiestra, nie bojąca się wyzwań, przecież to jest niesamowite wyzwanie logistyczne, dostarczyć cało i zdrowo 300 dzieci by pokazało coś pięknego, co wspólnie przygotowali! Poziom artystyczny ich występów jest niesamowicie wysoki, dzieciaki z „Białego konika” od małego są obyte z kulturą, sceną, mikrofonem, profesjonalnym oświetleniem, to będzie procentować w ich dalszym życiu, nie zawaham się użyć określenia, że „Biały konik” to kuźnia talentów!

Po występach zapytałem dyrektorkę przedszkola jak ona to ogarnia, przecież te 300 dzieciaków musi wrócisz do przedszkola, odparła mi z uśmiechem „mamy wszystko dopięte na ostatni guzik, zaraz dzieci odbierze z przystanku kilka autokarów naszego miejskiego przewoźnika i bezpiecznie wrócimy na obiadek”!

Kochana Mariolu, bo mam zaszczyt zwracać się do Ciebie po imieniu, gratuluję Ci odwagi, pomysłów, zespołu, niespożytej energii, wspaniałych dzieciaków i ich rodziców, którzy pozwalają zabierać Ci ich ku pięknej artystycznej przygodzie! Robicie rzeczy piękne, bezprecedensowe, chylę czoła! Mariolu, masz tyle w sobie tej pozytywnej energii, że zarażasz nią taką masę ludzi, gratuluję!

Udostępnij na: