Dzień miłości i tolerancji w MDK!

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Fundacja Otwarcie oraz Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej organizują koncert Full Of Love związany z obchodami Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Wydarzenie odbędzie się 5 maja o godz. 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.
Pierwszy koncert Full of Love odbył się na konińskim bulwarze. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wraca z pompą. W akcję włączyły się konińskiego fundacje na co dzień związane z osobami z niepełnosprawnościami. Ma być radośnie, kolorowo, głośno. Oprócz koncertu, powstanie sala, gdzie będzie można skorzystać z symulatora starości, czyli poczuć wszystkie niedogodności, które odczuwa osoba starsza. Oprócz tego odbędą się warsztaty pokazujące jak pokonywać różnego rodzaju trudności w życiu. Pojawi się również Lisek Fundacji Podaj Dalej, który będzie mówił o sztuce pomagania.
Na scenie oprócz uczestników zajęć MDK wystąpią również podopieczni Fundacji Otwarcie.
Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć przygotowana w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, odbędzie się również zbiórka żywności dla uchodźców z Ukrainy.
Zapewniamy moc atrakcji i niespodzianek!

Źródło: MDK

Udostępnij na: