Ekologiczna współpraca SM Zatorze z dwunastką…

Współpraca popłaca to wiadomo już od dawna, dzięki ciekawym inicjatywom ekologicznym Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie im. S.Moniuszki, przychylności rodziców i wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” powstaną dwa ciekawe projekty.
Pierwszy już funkcjonuje – został zakupiony pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie serca, który został ustawiony przed wejściem do szkoły, zebrane przez społeczność szkolną i mieszkańców osiedla nakrętki zostaną wykorzystane w celu niesienia pomocy osobom jej potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym dając szansę na lepsze życie dzięki wsparciu ich w leczeniu i rehabilitacji.
Drugą wspólnie podjętą inicjatywą będzie stworzenie łąki kwiatowej, postawienie karmników dla ptaków, domków dla pszczół oraz nasadzenie nowych drzew na terenie osiedla „Zatorze”. Wspomniane działania będą miały charakter edukacyjny nie tylko w kierunku ekologii, ale również nauki języków obcych. Każde drzewo zostanie wyposażone w tabliczkę z nazwą w językach: polskim, angielskim, ukraińskim i niemieckim. Również w tym przypadku zyska nie tylko szkoła, ale również osiedle „Zatorze”. Każda dodatkowa, ciekawie zaaranżowana, zielona przestrzeń w mieście jest pożyteczna.
Kolejny raz z czystym sumieniem napiszę – bo na Zatorzu fajnie jest i z niecierpliwością czekam na kolejne ciekawe działania w ramach projektu „Dwunastka – zielona szkoła energii”!

Źródło: fanpage Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie im. S.Moniuszki

Udostępnij na: