Kołysanki w MDK!

Na wieczór niezwykłych kołysanek, w nietypowym wykonaniu zaprosił w sobotę (4 listopada) Młodzieżowy Dom Kultury. Na scenie pojawili się dobrze znani w Koninie muzycy tworzący trio Bastarda, którym towarzyszyły dwie artystki z Serbii.

„Mistyczne kołysanki” zachwyciły publiczność. Niespotykane aranżacje na niespotykane instrumenty i śpiew w bardzo spójny sposób pokazały „wspólnotowość” melodyczną utworów bardzo przecież intymnych, kojarzonych ze spokojem, szczęściem i miłością. Zestawienie dwóch klarnetów i wiolonczeli, połączone ze skrzypcami i pięknym żeńskim głosem, naprawdę dawały ukojenie. Nie dziwi więc reakcja publiczności, która nagrodziła muzyków gromkimi brawami.

Sobotni koncert był drugim z cyklu „Jesienna zaduma”, a wystąpili w nim: Katarina Aleksić – skrzypce i Branislava Podrumac – wokal (gościnnie z Serbii) oraz Paweł Szamburski – klarnet, Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela i Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy. Konińskie spotkanie z zespołem Bastarda była nie lada gratką. Było bowiem drugim premierowym koncertem (z trzech, które zaplanowali artyści) w kraju, promującym płytę „Lilith Abi”.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: