Koreańczycy zrobili nam niedzielę!

Kto skorzystał z zaproszenia Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego na Dzień Kultury Koreańskiej w Koninie ten bankowo nie żałował tej decyzji!

Koreańczycy mocno się napracowali by oczarować swoją kulturą i krajem naszych mieszkańców, stare porzekadło powiada, że przez żołądek do serca i tak też uczynili przygotowując smaczny poczęstunek w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie! Na odwiedzających czekała smaczna przekąska z parówek z kluskami ryżowymi polanymi magicznym sosem, na dzieci czekały tony słodyczy, można było się napić dobrej kawy czy też koreańskiej herbaty z orzechami.

Poza ucztą kulinarną czekała także uczta duchowa w Sali Ratuszowej, Koreańczycy przygotowali tam konkursy z nagrodami, tworzenie masek i bączków, pokaz gier zręcznościowych, pokaz tańca nowoczesnego i z wachlarzami, nie zabrakło również pokazu taekwondo.

Dzieci i dorośli świetnie się bawili oklaskując gorąco naszych gości, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w ludowym stroju instaxem.

To bardzo mili i otwarci ludzie, pięknie nam zrobili niedzielę, są w Koninie do połowy miesiąca, wybierzcie się ich poznać, a bankowo nie będziecie żałować!

Udostępnij na: