Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 14 marca 2024 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się pierwsza w tym roku  uroczystość, na której świętowano długoletnie pożycie małżeńskie i związane z tym,  nadanie medali,  dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły  ze sobą   50 lub więcej.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie  nadawane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Do zaszczytnego  grona  Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 9 par.

Długoletni  jubileusz  pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo  Maria i Teofil Plamowscy,

Państwo  Maria  i Henryk  Andrzejewscy,

Państwo  Marianna i Henryk Głodny,

Państwo  Maria  i Marian  Marciniak,

Państwo  Henryka  i Leszek Pospieszyńscy,

Państwo  Maria  i  Jerzy Puzdrakiewicz,

Państwo Rozalia i Wiesław Skirgajło,

Państwo Danuta i Tadeusz  Wawrzyniak,

Państwo  Henryka  i  Franciszek Wójcikowie.

Ponadto, w  uroczystości uczestniczyli  Państwo  Irena i Zdzisław  Dziubczyńscy, którzy ze sobą przeżyli 60 lat.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.  Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził słowa uznania i podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące wspaniały przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył  kolejnych pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości.

Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety  kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową we wnętrzach urokliwego Dworku znanej pisarki Zofii Urbanowskiej. Szanownym Jubilatom gratulujemy okrągłej rocznicy pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych,  corocznych jubileuszy.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: