Mieszkańcy Konina mogą odetchnąć z ulgą!

Konińscy radni jednomyślni w sprawie dopłat do wody – to Miasto w ciągu 10 lat ureguluje należności w wysokości prawie 15,5 miliona złotych wobec PWiK-u. – Dziękuję za mądrą decyzję, która pozwoliła nam ochronić interes mieszkańców i przedsiębiorców – powiedział prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Sprawa dotyczy opłat za 18 miesięcy z lat 2021 i 2022. Powstały one w związku z działaniem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które takie taryfy zatwierdza. W przypadku PWiK-u Wody Polskie nie odniosły się do nich w terminie i dlatego spółka bazowała na starych stawkach. Sprawa trafiła do sądu. Ten uznał, że PWiK powinien pobrać różnicę między stosowanymi stawkami z 2018 roku, a tymi, które powinny wejść w życie w 2021 roku. Zdaniem prezydenta Konina nie można było odpowiedzialnością za błędy państwowego przedsiębiorstwa obarczać mieszkańców i firm, dlatego przedstawił radnym propozycję, by dopłaty pochodziły z miejskiego budżetu.  Obecni na sesji (25.10) radni – 20 osób – jednogłośnie poparli ten pomysł.

Do odbiorców PWiK wyśle zatem faktury korygujące. Nie będzie to wezwanie do zapłaty, co zostanie wyjaśnione w przesłanych pismach. W rubryce do zapłaty będzie bowiem napisane 0 złotych.

 

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: