O miłości do gołębi słów kilka…

Założę się, że każdy z nas ma jakąś pasję, dzięki której mocniej bije mu serce!

Józef Woźniak, jeden z prezesów konińskiego Hydrostalu, firmy z tradycjami, która w tym roku świętuje 30.lecie swojej działalności jest uznanym hodowcą gołębi pocztowych. Gołębiom oddał swoje serce jako dwunastoletni chłopak.

Jako członek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych wysyła swoje gołębie do udziału w różnych lotach. W tym roku jego gołębie wzięły udział w Locie Narodowym „Bruksela 2024”, dany hodowca wystawiał minimum 5 gołębi, których powrót był oceniany jako lot pojedynczego gołębia oraz zespołowo, warunkiem był powrót minimum trzech gołębi.

Bardzo widowiskowo wygląda otwarcie wszystkich klatek i wzbicie się ich wszystkich w powietrze, w tym momencie rozpoczyna się ich rywalizacja w powrocie do naszego kraju. Z Okręgu konińskiego swoje gołębie do startu wystawiło 37 hodowców, ich gołębie miały do pokonania dystans 965 km. Gołębie wypuszczono w okolicach Brukseli 29 czerwca 2024 roku, przy słonecznej pogodzie.  Łącznie w niebo wzbiło się 22 469 gołębi, a z okręgu konińskiego 204.

Czy domyślacie się kiedy pierwszy gołąb powrócił do Konina? Jako pierwszy na konińskim niebie pojawił się gołąb z hodowli Józefa Woźniaka, w klatce z odczytem chipa pojawił się następnego dnia czyli w niedzielę 30 czerwca o godzinie 07:04!

Jak wspomniał Józef Woźniak, jeżeli gołębiom podczas przelotu sprzyja zachodni wiatr to czas przelotu jest jeszcze szybszy. Zespołowo gołębie z hodowli Józefa Woźniaka zajęły w tym roku 2 miejsce wśród hodowców z okręgu konińskiego.

Warto dodać w tym miejscu, że podczas analogicznego lotu w 2018 roku zajęły drugie miejsce indywidualnie i zespołowo, pozostaje mi pogratulować i życzyć dalszych sukcesów w hodowli tych pięknych i mądrych ptaków!

Tutaj po kliknięciu w link możecie zobaczyć widowiskowy start gołębi w Locie Narodowym „Bruksela 2024”.

Udostępnij na: