Oszukują przy zakupie węgla. Sprawdź zanim zapłacisz.

Ponad 5 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu tureckiego, który poprzez znalezioną w sieci stronę internetową zakupił dwie tony węgla. Ostrzegamy przed zakupami tego surowca w okazyjnej cenie!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji przyjęli kolejne zawiadomienie o oszustwie przy zakupie węgla. W tym tygodniu mieszkaniec powiatu tureckiego znalazł w sieci stronę internetową na której była możliwość zakupu węgla w okazyjnej cenie. Mężczyzna po zarejestrowaniu się na stronie zakupił dwie tony ekogroszku i po otrzymaniu faktury zapłacił przelewem 5200 zł.

W kolejnym dniu otrzymał z banku informację o tym, że na konto na które przelał pieniądze zgłaszano podejrzenia oszustwa. Z uwagi na to pokrzywdzony próbował kontaktować się z numerem telefonu podanym na stronie internetowej, lecz był niedostępny. Po sprawdzeniu numeru NIP udało się ustalić, że podmiot posiada inny numer telefonu, na który zadzwonił. W rozmowie dowiedział się, że oszuści stworzyli stronę internetową z danymi legalnie działającej firmy i podszywają się sprzedając produkty opałowe.

To już kolejna osoba oszukana w podobny sposób, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał należy sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru.

 

źródło: KPP Turek

Udostępnij na: