Pielgrzymowali do Medjugorie. Koninianie poszkodowani w wypadku na Chorwacji.

Z informacji przekazywanych przez Diecezję Włocławską wynika, że w autokarze zmierzającym do Medjugorie, który uległ dziś wypadkowi w Chorwacji, z diecezji włocławskiej pielgrzymowało: 12 osób z Konina, w tym ksiądz wikariusz z parafii św. Wojciecha, poza tym 1 siostra zakonna z Sieradza. Z pobliskiej Goliny, obecnie należącej do archidiecezji gnieźnieńskiej, pielgrzymowały 2 osoby – informuje ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii. Grupa z Konina wsiadła do autokaru w Częstochowie i wspólnie z innymi pielgrzymami ruszyła w dalszą drogę. Ksiądz w momencie wypadku nie spał i widział całe zdarzenie, moment jak autobus zaczął zjeżdżać z drogi. Ksiądz trafił do szpitala i został otoczony opieką medyczną. Niestety, o niektórych pielgrzymach z konińskiej grupy nie był w stanie zdobyć jakichkolwiek informacji.

Do wypadku w mediach społecznościowych odniósł się Prezydent Konina Piotr Korytkowski: Ze smutkiem przyjąłem informację o tym, że wśród ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji są pielgrzymi z Konina. Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami Diecezji Włocławskiej i służb Wojewody Wielkopolskiego. Rodziny osób poszkodowanych zapewniam o wsparciu miasta. Wszystkim osobom, w tym rannemu w wypadku wikariuszowi z Parafii pw. św. Wojciecha, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

W niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 10.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie, zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów – o zbawienie dla zmarłych, o powrót do zdrowia dla żyjących.

 

 

źródło: fb Diecezji Włocławskiej
zdjęcie: Davor Pongracic/Cropix

Udostępnij na: