Ruszyli na „Spacer po kwiatek dla Ewy”

Norweskie przysłowie mówi, że nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie! Znakomicie wdrożyli w życie tę mądrość ludową członkowie Klubu Turystycznego PTTK w Koninie i Towarzystwa Przyjaciół Konina, którzy organizują świetne spacery krajoznawcze z historią w tle i żadna pogoda nie jest w stanie zburzyć ich planów na wspólną zabawę i przygodę!

Wczoraj wyruszyli na „Spacer po kwiatek dla Ewy”, od 1998 roku do wspólnej zabawy dołączył koniński MZK organizując głodnym wrażeń turystom linię wycieczkową SPACER. Piechurzy wysiedli na granicy Sławska, skąd lasami podążyli 4 km do Kowalewka. Zróżnicowany siedliskowo bór osłonił wędrowców przed wiatrem.

Zwiedzili Izbę Pamięci Zofii Urbanowskiej w Domu Kultury im. Zofii Urbanowskiej w Kowalewku, którą udostępniła osobiście Dorota Eltman, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie. Bogactwo eksponatów dokumentujących życie i twórczość urodzonej w Kowalewku pisarki zatrzymały turystów niemal na godzinę. Tuż obok Domu Kultury traperskie ognisko przygotował Marek Pieniecki, prezes miejscowego OSP. Posileni turyści zaśpiewali przebój Eugeniusza Bodo „Baby, ach te baby…”. Następnie autobusem udali się na kraniec Sławska, aby obejrzeć odnowiony w 2019 r. przez miejscową społeczność cmentarz choleryczny z 1864 r. W trakcie śnieżycy podziwiali pomnik przyrody – aleję kasztanowców w Sławsku, uratowaną dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Następnie autobusem prowadzonym przez doświadczonego kierowcę konińskiego MZK Pawła Owsińskiego wrócili do Konina na drugi etap spaceru.

Po powrocie do Konina do uczestników spaceru dołączyli mieszkańcy Konina zainteresowani dalszą częścią spaceru „Śladami znanych koninianek”, który poprowadził przewodnik i kierownik konińskiego archiwum Piotr Rybczyński. Zatrzymywali się w miejscach związanych z wybitnymi mieszkankami grodu z koniem w herbie, by finalnie zakończyć spacer na placu Wolności.

Jeśli zainteresowała Was ta aktywna i ciekawa forma spędzania wolnego czasu to w sobotę 25 marca wyruszają na kolejny spacer…

Źródło zdjęć i informacji: fanpage Klubu Turystycznego PTTK w Koninie i Towarzystwa Przyjaciół Konina

Udostępnij na: