Spotkajmy się w Święto Trzech Króli!

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie mieszkańców odbędzie się drugi koncert świąteczny „Opowieść o Najważniejszym”. Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski zaprasza 6 stycznia o godz. 19.00. Bezpłatne wejściówki są już do odbioru w Konińskim Domu Kultury.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Konin, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Koniński Dom Kultury.

Zaproszenia na pierwszy koncert, który odbędzie się o godz. 17.00 rozeszły się błyskawicznie, a mieszkańców, którzy chcieliby wziąć w nim udział nadal nie brakowało. W związku z tym postanowiliśmy powtórzyć koncert połączony ze wspólnym kolędowaniem o godz. 19.00.

Jak mówi reżyserka i scenarzystka Lucyna Lenard – Woźniak w trakcie spektaklu przeniesiemy się do raju, gdzie spotkamy między innymi św. Piotra, Aniołów, a także Trzech Króli, ale niestety nie będzie tak rajsko. Podczas koncertu pojawią się wątki dotyczące aktualnych problemów świata. Całość zakończy śpiew aniołków i wspólne kolędowanie.

Na scenie KDK wystąpią między innymi Wojownicy Światła ( na zdjęciu ) pod kierownictwem Sylwii Dziardziel oraz tancerze z Top Dance MDK Konin. Artystom będzie towarzyszyła muzyka na żywo.

Udostępnij na: