To była muzyczna uczta!

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Konina i Konińskiego Towarzystwa Muzycznego licznie odpowiedzieli mieszkańcy grodu z koniem w herbie. Tym razem cykliczne wydarzenie kulturalne nie odbyło się ze względu na wybory samorządowe w Sali Ratuszowej, lecz w gościnnych progach Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, która była również współorganizatorem tej muzycznej uczty!

Jak zwykle podczas tych spotkań organizatorzy dbają o młodych, zdolnych uczniów naszej szkoły muzycznej, tym razem w części promocyjnej zaprezentował się gitarzysta Bartosz Radecki, który zgarnął ogromne brawa za swój występ od zgromadzonej publiczności!

Muzyką Johanesa Brahmsa oczarował zgromadzonych Poznański Zespół Kameralny w niemal rodzinnym składzie: Lech Bałaban – altówka, Jan Bałaban – skrzypce oraz Krzysztof Sowiński, który towarzyszył kolegom swą grą na fortepianie.

Koncert nie należał do krótkich, bo trwał półtorej godziny, ale próżno było szukać wśród licznie zgromadzonych mieszkańców naszego miasta oznak znużenia czy znudzenia, bawili się pięknie wsłuchani w otulającą nas muzykę! Ba tak gorąco oklaskiwali członków Poznańskiego Zespołu Kameralnego, że wywalczyli sobie bis, tu nasi goście uciekli od zaplanowanych ram koncertu i poczęstowali publiczność muzyką Astora Piazolli.

Jako, że nasz prowadzący Andrzej Majewski kocha nie tylko muzykę, a także historię naszego miasta to publiczność mogła poznać historię tego miejsca, które przed wojną było siedzibą patriotycznej organizacji „Strzelec”, podczas okupacji niemieckiej zawłaszczyli je sobie naziści, z których cześć została skazana właśnie w tym budynku na śmierć za swą gorliwość w niesieniu śmierci i bólu w Koninie, późniejsze losy budynku wiązały go już z kulturą, aż stał się siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, której w tym roku wybiło półwiecze. O historii szkoły i imprezach okolicznościowych związanych z jubileuszem opowiedział jej obecny dyrektor Krzysztof Pydyński.

Andrzej Majewski zaprosił na kolejne wydarzenia muzyczne, które z czasem powinny się już odbywać w kameralnej sali koncertowej w pięknie odrestaurowanym i rozbudowanym Domu Zemełki, gdzie ma funkcjonować Inkubator Aktywności Kulturalnej.

Udostępnij na: