Uczcili ważną datę w polskiej demokracji!

Po raz dziewiąty przedstawiciele konińskiej Platformy Obywatelskiej spotkali się w okolicach ronda Tadeusza Mazowieckiego w Koninie by uczcić kolejną rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego parlamentu. Dziś minęło 35 lat od tego ważnego wydarzenia w budowaniu demokracji w naszym kraju!

Przemawiający poseł Tomasz Piotr Nowak zaznaczył stanowczo, że nie damy sobie odebrać wolności i Unii Europejskiej jako ojczyzny, w w której jesteśmy suwerennym narodem.

Henryk Drzewiecki, prezes MZGOK Sp. z o. o. w Koninie i radny sejmiku wielkopolskiego, przypomniał jakie zmiany zaszły w naszym kraju przez te minione 35 lat, pokłosiem tego wydarzenia było przystąpienie Polski do NATO I UE. Dodał, że ważna była ogromna frekwencja w tamtych wyborach, zachęcił do spełnienia obywatelskiego obowiązku i udziału w najbliższych wyborach 9 czerwca, by dokończyć rozpoczętą drogę i do końca zburzyć mury.

Witold Nowak, zastępca Prezydenta Miasta Konina, zwrócił się z apelem do ludzi młodych, zachęcając młodzież do aktywności w życiu politycznym i głosowania partie demokratyczne i proeuropejskie. Przypomniał, że to właśnie wybory sprzed 35 lat pozwoliły wyzwolić się nam ze wschodniego uścisku. Silna Polska w Europie to najwyższa wartość – dodał prezydent Nowak.

Rafał Duchniewski, kierownik biura prezydenta Konina, kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego, zaznaczył, że dzisiejszą rocznicę powinniśmy traktować jako symbol walki o wolność, rozwój i bezpieczeństwo. Dodał, że nic nie przyszło nam łatwo, a w dzisiejszej niestabilnej sytuacji międzynarodowej Polska bez silnej i zjednoczonej Europy nie będzie już bezpieczna! Zaapelował byśmy jako obywatele skorzystali z przywileju jakim jest udział w demokratycznych wyborach, dodatkowo byśmy motywowali swoich bliskich, znajomych i rodzinę do udziału w wyborach i oddania głosu zgodnie ze swoim sumieniem i rozsądkiem.

Po spotkaniu członkowie Platformy Obywatelskiej udali się na ogólnopolski wiec do Warszawy, według deklaracji posła Nowaka z Wielkopolski miało wyjechać łącznie 6 autokarów.

Udostępnij na: