Zajrzyjmy do naszych Seniorów z Zatorza…

Zajrzyjmy zwyczajowo do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów korzystających z dobrodziejstwa projektu „Zajęcia kreatywne dla Seniorów” prowadzonego w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze” i sprawdźmy jak się bawili w mijającym listopadzie.
Podczas zajęć z muzykoterapii nasze Seniorki szlifowały formę przed występem przed większą publicznością, bo okazja zbliżała się niebawem, recytowały i śpiewały wybrane utwory, odgrywały również małe scenki teatralne.

11 listopada nasza zgrana ekipa wybrała się do Konińskiego Domu Kultury na „Koncert bardzo kameralny”, na który Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski zaprosił mieszkańców naszego miasta, stanowił on zwieńczenie tegorocznych obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na kolejnym spotkaniu nasze Seniorki dokonały autoprezentacji swoich umiejętności kulinarnych przy tworzeniu przetworów, pojawiły się kosze pełne  skarbów takich jak: dynia, gruszki, śliwki w zalewie, ogórki we wszystkich możliwych konfiguracjach, grzybki w occie. Nie zabrakło oczywiście kompotów, soków, dżemów, czy nalewek. Oj musiało to być przesmaczne spotkanie zakończone wspólną degustacją specjałów, aż mi ślinka pociekła…

Nasze Seniorki intensywnie ćwiczyły swoje umiejętności wokalne i artystyczne i był ku temu powód… 16 listopada w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze”w gronie znamienitych gości Seniorki świętowały pierwszą rocznicę trwania projektu ,,Zajęcia kreatywne dla Seniorów”w którym tak chętnie uczestniczą. Zaprezentowały bogaty program artystyczny, potem wspólnie z zaproszonymi gośćmi zasiedli przy pięknie udekorowanym stole pełnym przygotowanych przez nie pysznych potraw. Był to radosny czas wspólnej zabawy, wypełniony wspólnymi tańcami i śpiewem.

Podczas kolejnych zajęć z arteterapii Seniorki wykonały piękne kartki świąteczne, które wraz z życzeniami trafią do wybranych instytucji w okresie przedświątecznym wysłane przez Spółdzielnie Mieszkaniową „Zatorze”. Jeśli zbliża się czas świąt, to nasze Seniorki nie zapomniały o bombkach, które wykonały na kolejnych zajęciach z arteterapii. Powstały piękne cekinowo-brokatowe ozdoby świąteczne, które swoim blaskiem ozdobią osiedlowe choinki.

24 listopada grupa wybrała się do Kina Oskard na seans „Chrzciny”w reżyserii Jakuba Skoczenia, film przenosi nas z powrotem do pamiętnej daty  13 grudnia 1981 roku i opowiada o niekonwencjonalnych próbach pojednania rodziny w tych jakże nietypowych okolicznościach.

Nie mogło oczywiście obyć się w listopadzie bez spotkań z ciekawymi ludźmi, 21 listopada Seniorki wysłuchały wykładu dr. Zbigniewa Osajdy pn. „Muzyka łączy pokolenia”, z którego dowiedziały się wiele o roli muzyki w relacjach międzypokoleniowych. Spotkanie zakończył występ utalentowanych solistek z Orkiestry Quantum z Rychwała oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Wykłady, zajęcia artystyczne, wyjścia na wydarzenia kulturalne są ważne, ale najważniejsza jest możliwość spotkania w grupie rówieśniczej, rozmowa, takie ludzkie wygadanie się bratniej duszy, poczucie wspólnoty, wspólne świętowanie urodzin czy imienin członków grupy. Także sami widzicie, że czasu na nudę i narzekanie nasi Seniorzy nie mają, jeśli macie w swoim środowisku samotnego seniora to nie pozwólcie mu się nudzić i wspomnijcie o tej ciekawej inicjatywie!

Opiekunem grupy jest Linda Tomczak

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

 

Udostępnij na: