Znaleźli sposób na Tadka Niejadka…

Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski zaprosił mieszkańców Konina wraz ze swoimi pociechami na spektakl „Tadek Niejadek” z którym przyjechali do nas artyści z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Organizatorami wydarzenia są: Miasto Konin i Koniński Dom Kultury. Wydarzenie jest współfinansowane przez samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Kultura w drodze”.

„Kochane dzieci! Odgrzewam w kuchni po kilka razy rosół z kluskami, marchew i zrazy. Już przez pomyłkę i kompot grzeję…” – któż nie zna tych problemów? Nie tylko babcia Tadeuszka biedzi się i martwi, gdy wnuczek nie je. A jakież to utrapienie dla samych dzieci. Czy jest na to rada? Oczywiście, znalazła ją Wanda Chotomska, która zna wszystkie zmartwienia babć, dziadków, rodziców i dzieci. Znaleźli ją także twórcy przedstawienia “Tadek Niejadek”.

Ta sceniczna bajka opowiada przewrotną historię  o chłopcu, który nie chciał jeść, ciągle psocił i stawał się coraz lżejszy, aż  w końcu został porwany przez balonik. Babcia i Dziadek Tadka oraz inni bohaterowie razem z dziećmi na widowni szukali sposobu, by sprowadzić Tadka na ziemię. Przy okazji dowiedzieli się jak należy się zdrowo odżywiać, dlaczego jest nam potrzebny ruch na świeżym powietrzu, a także nauczyli się, jak należy się zachowywać w trudnych sytuacjach życiowych. Była to wesoła i kolorowa opowieść, wciągająca do zabawy także publiczność.

Był to czas śmiechu i wspólnej zabawy, aktorzy pięknie wciągnęli w interakcję całą publiczność, nie tylko dzieciaki zaangażowały się w pomoc niesfornemu Tadkowi Niejadkowi, ich rodzice jakby nagle w magiczny sposób powrócili do czasu swojego dzieciństwa i na równi ze swoimi pociechami się świetnie bawili.

Zdenerwowana babka Tadka Niejadka po straż pożarną dzwoniła, ale z roztargnienia ciągle numery myliła, przybyło pogotowie, policja, ale dzieciaki babce pomagały i w końcu straż wezwali, gdy ta przybyła to wszyscy pomagali i wspólnie dla Tadka kakao pompowali, udało nam się wspólnie sytuację opanować i Tadka bezpiecznie na ziemię sprowadzić, a salw śmiechu było masę, niestety wszystkich policzyć nie zdołałem.

Przyznam się szczerze, że i ja się świetnie bawiłem, cieszy to, że tak wielu mieszkańców grodu z koniem w herbie skorzystało z zaproszenia prezydenta i możliwości bezpłatnego korzystania z kultury i spektaklu teatralnego.

Artystom z Kalisza gratuluję świetnego występu i mistrzowskiego wciągnięcia całej publiczności w swoją opowieść!

Źródło informacji: www.teatr.kalisz.pl) / Fot. Tomek Biedziak

Udostępnij na: