21 stycznia – ostatnim dniem przyjmowania wniosków o dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu!

Najbliższy piątek (21 stycznia) będzie ostatnim dniem przyjmowania wniosków o dofinansowanie w tym roku zadań związanych z unieszkodliwianiem wyrobów azbestowych. Zgłoszenia po tym terminie nie będą rozpatrywane w bieżącym roku.

 – Zainteresowanie mieszkańców udziałem w tegorocznej edycji programu przerosło nasze oczekiwania.  Do wydziału ochrony środowiska, w pierwszym tygodniu stycznia wpłynęło ponad 300 zgłoszeń. Dziś mamy już zarejestrowanych 468 wniosków. Dla porównania przypomnę, że w ubiegłym roku, na podstawie złożonych przez mieszkańców wniosków, przeprowadziliśmy prace na terenie 386 nieruchomości. Mając w 2022 r. do dyspozycji środki w łącznej wysokości  500 tysięcy złotych, musimy zakończyć nabór wniosków już 21 stycznia. Zgłoszenia po tym terminie nie będą rozpatrywane w bieżącym roku. – informuje Julia Stasińska naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Konińskie starostwo od 16 lat pomaga właścicielom nieruchomości położonych na terenie 14 gmin powiatu w realizacji kosztownej wymiany płyt cementowo-azbestowych finansując ich demontaż z budynków mieszkalnych i gospodarczych, transport oraz unieszkodliwienie. Dzięki realizacji „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest…” z terenu powiatu konińskiego usunięto i poddano utylizacji ponad 13 000 ton wyrobów azbestowych za prawie 8 milionów złotych. Powiat koniński przeznaczył na ten cel 5 mln 350 tysięcy złotych, a ponad 2 mln 600 tysięcy pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Źródło: Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Fot. echosredzkie.pl

Udostępnij na: