84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej i Dzień Weterana Walk o Niepodległość RP

Obchody 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP odbędą się 1 września o godz. 16.00 przy pomniku pomordowanych w latach 1939-45, za Parkiem Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie. Przed południem na mogiłach na Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Kolskiej w Koninie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

O godzinie 11.00 przedstawiciele samorządu złożą kwiaty na wspólnej mogile żołnierzy poległych w latach 1918-45 oraz na grobie Piotra Barańskiego, obrońcy Westerplatte. Wyjątkowo w tym roku nie będzie składania kwiatów na mogile mieszkańców Konina poległych w czasie bombardowania miasta na początku września 1939 r., ponieważ grób znajduje się w remoncie.

Uroczystość przy pomniku za parkiem rozpocznie się o godz. 16.00. W programie są okolicznościowe wystąpienia, przesłanie kombatantów, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

Organizatorami uroczystości są: Prezydent Miasta Konina oraz Miejska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych. W obchodach udział wezmą m.in. samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele Wojska Polskiego i harcerze.

Udostępnij na: