Adam Woronowicz w Starym Mieście

Wczorajsze późne popołudnie spędziłem u naszego południowego sąsiada, w Bibliotece Publicznej Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej na spotkaniu ze znanym i lubianym aktorem Adamem Woronowiczem, który podzielił się z nami wspomnieniami ze swych młodzieńczych lat, z okresu nauki i wyborów drogi życiowej. Ciepło wspominał swoich mistrzów, kolegów ze scen teatralnych i planów filmowym, mogliśmy się dowiedzieć jak wcielał się w role błogosławionych, a za chwilę dewiantów i psychopatów, czy łatwiej gra mu się sceny dramatyczne czy komediowe, co wymaga większego zaangażowania i energii.

Był czas na pytania, autografy i wspólne zdjęcia, można było zwiedzić również ciekawą wystawę z autentycznymi strojami z filmu „Chopin. Pragnienie miłości”.

Aktor na zakończenie spotkania otrzymał miły upominek od Organizatorów spotkania – obraz namalowany przez Tomasza Olszewskiego, który wręczył mu go osobiście.

Potem przemieściliśmy się do „Kina za Rogiem” gdzie gość wieczoru odsłonił tabliczkę pamiątkową ze swoim nazwiskiem na ławeczce przed kinem, po czym udaliśmy się do kina na projekcję filmu „MAYDAY” z udzialem Adama Woronowicza, który dokonał wprowadzenia i podzielił się z nami kilkoma anegdotami z planu filmowego i znajomości z Piotrem Adamczykiem.

Wieczór uważam za bardzo udany.

Tomek Biedziak

Udostępnij na: