Aktywni seniorzy z Zatorza

Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze” działający przy Spółdzieni Mieszkaniowej Zatorze zorganizował bardzo ciekawy projekt „Zajęcia Kreatywne dla Seniorów”, w ramach którego seniorzy z tego osiedla, a także wspólnot mieszkaniowych administrowanych przez tę spółdzielnię mogą uczestniczyć bezpatnie w tych zajęciach. W ramach tych spotkań które odbywają się w oddanych do użytku wyremontowanych pomieszczeniach ODK seniorzy mogą się spotykać, poznawać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje i dzielić się nimi z innymi uczestnikami, pobudzać pamięć i umiejętności manualne, przewidziane są również wyjścia na imprezy kulturalne.
Jak zobaczycie na załączonych fotografiach zawiązała się już fajna „paczka” i seniorzy nie próżnują, organizują potańcówki, odwiedzili galerię sztuki, zorganizowali zajecia plastyczne, których tematem był ogród w stylu angielskim, ruszyli z przewodnikiem zwiedzać zabytki naszego miasta, odwiedzili Synagogę, Plac Zamkowy, Farę.
Spotkania odbywają się trzy razy w tygodniu, szczegóły znajdziecie na załączonym plakacie, jeżeli macie w domu seniora, wspomnijcie mu o tej możliwości aktywnego spędzania czasu,  jesień życia może nabrać kolorytu.

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

Udostępnij na: