Barbórkowy koncert górniczej orkiestry

W tym roku tradycyjny Barbórkowy Koncert Orkiestry Dętej PAK KWB Konin obejrzało i wysłuchało dwa razy więcej widzów. Nie jeden a dwa bowiem spektakle muzycy w górniczych mundurach przygotowali dla koninian i mieszkańców tzw. gmin kopalnianych. We wtorkowy wieczór w DK Oskard było magicznie i niezwykle rodzinnie.

Pierwszy koncert rozpoczął się od życzeń, które w imieniu mieszkańców Konina złożył na ręce kapelmistrza orkiestry Mirosława Pacześnego zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. Podkreślił wagę i znaczenie orkiestry dla rozwoju kultury, szczególnie kultury muzyczna, w mieście i regionie. Swoje wystąpienie zakończył życzeniami bożonarodzeniowo-noworocznymi. A później sceną i publicznością zawładnęli muzycy, rewelacyjnie grający znane i lubiane melodie. W kilku utworach towarzyszyli im znakomici wioliniści, tworzący Polish Violin Duo – Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak. Nie obyło się bez prapremiery. Marta Gidaszewska bowiem, z towarzyszeniem Orkiestry Dętej PAK KWB Konin rewelacyjnie zagrała „Zimę” z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego.

Początek drugiego koncertu był równie podniosły. Szefowa związku Kadra – Alicja Messerschmidt odczytała uchwałę władz naczelnych Związku, który na wniosek kapelmistrza orkiestry przyznał najwyższe „cywilne” wyróżnienia Piotrowi Woźnemu, prezesowi ZE PAK SA. Piotr Woźny nie krył wzruszenia i po złożeniu ślubowania obiecał wspierać najstarszą orkiestrę górniczą w regionie, która w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 70. urodziny. Podobnie jak w pierwszym koncercie publiczność szczelnie wypełniająca sale koncertową Oskardu zgotowała muzykom owacje na stojąco.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: