Będą utrudnienia w ruchu!

W związku z budową wiaduktu kolejowego przez linię KWB Konin w ciągu drogi krajowej nr 25 w miejscowości Honoratka, informujemy, że od dnia 02.04.2024 roku ww. wiadukt będzie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Na czas prowadzonych robót wprowadzono tymczasowe objazdy. Utrudnienia mają potrwać do października bieżącego roku.

To most w ciągu drogi krajowej 25 nad magistralą kolejową KWB. W związku z tą inwestycja mieszkańcy i osoby przejeżdżające przez tą część miasta będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów przez ul. Nowiny i Łężyńską dla pojazdów o masie do 10 t. Pojazdy cięższe będą musiały korzystać z objazdów przez Kazimierz Biskupi i Kleczew.

W związku z tym, należy liczyć się ze zwiększonym ruchem ciężarowym na moście Unii Europejskiej, ul. Kleczewskiej i Rondzie Miast Partnerskich. Należy też unikać skrzyżowania ul. Kleczewskiej i Brunatnej i wybierać przejazd ul. Przemysłową.

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Koninie ulice w Łężynie wyznaczone jako objazd będą objęte monitorowaniem, pod względem respektowania ograniczeń w tonażu pojazdów.

Źródło informacji: ZDM w Koninie / Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie

Udostępnij na: