Bibliotekarze dziękują za Wasze głosy w KBO

Placówki biblioteczne pięknieją nam w oczach, realizowane są kolejne zakupy w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Trwają zakupy w ramach projektu „Czytamy z filiami – nowe książki dla bibliotek osiedlowych”. Jego celem jest nie tylko uzupełnienie księgozbiorów o nowości wydawnicze, ale też odświeżenie pomieszczeń, by stały się bardziej atrakcyjne, funkcjonalne i nowoczesne.
I tak w Filii „Siódemka” pojawiły się megawygodne worki sako, które każdego zachęcą do „zapadnięcia” się z książką w ręce i zanurzenia w świecie literatury.
Natomiast Filia „Medyczna” wzbogaciła się o kilka nowoczesnych, stabilnych regałów, które zastąpią stare, toporne i mało pojemne meble z czasów PRL.

A jak już jesteśmy przy bibliotecznych klimatach to chciałem Was zaprosić w imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie na wernisaż prac Małgorzaty Gmerek „GESTykulacja”, który odbędzie się 25 maja 2022 r. godz. 18.00 w galerii „Nad Książkami” w MBP przy ul. Dworcowej 13

Małgorzata Gmerek to koninianka, która po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu wróciła do rodzinnego miasta, gdzie tworzy i uczy młodzież. Jej wystawy nosi tytuł GESTykulacja, a oglądać ją będzie można do 28 czerwca 2022 r.

Źródło: MBP

Udostępnij na: