Biegali dla Dominika

Aż 259 zawodników wystartowało w tegorocznej edycji Biegu dla Europy w ramach Pikniku Patriotyczno-Sportowego. To rekordowa frekwencja w 24-letniej historii tej imprezy. W ramach biegu rozegrane zostały dodatkowe kategorie: Otwarte Mistrzostwa Gmin i Firm Wielkopolski Wschodniej.

W tej pierwszej wystartowały dwie ekipy (żeńska i męska) Urzędu Miejskiego w Koninie.  Panie: Danuta Górska, Anna Szamałek i Urszula Rusin oraz panowie: Tomasz Sękowski, Tomasz Gilewski i Bartłomiej Sękowski reprezentowali nas w sposób, za który należy im się szacunek i wielkie uznanie. Tegorocznym zawodom towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz Dominika Jałoszyńskiego, który został ciężko poszkodowany w wypadku samochodowym.

Na miejscu można było  zakupić wyroby wykonane przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie oraz Stowarzyszenie Razem Damy Radę Działającego w Ośrodku, skosztowania ciepłego posiłku przygotowanego przez Bank Żywności w Koninie, produktów firmy KUPIEC, dokonać analizy składu ciała, którą przeprowadziło Studio Treningowe 36minut. Gala podsumowująca całą imprezę, gdzie zostaną wręczone nagrody dla najlepszych biegaczy i drużyn odbędzie się pod koniec maja.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: