Konin w 2022 roku: po nowych drogach czas na inwestycje osiedlowe!

W 2022 roku Konin stawia na mniejsze inwestycje m.in. na osiedlach, będzie też realizować zadania, które rozpoczęły się w 2021 roku. Wśród tych ostatnich są: budowa ciepłowni geotermalnej, przebudowa najstarszego stadionu w mieście przy ul. Dmowskiego i budowa nowych mieszkań MTBS.

Nowym zadaniem w 2022 roku będzie realizacja pierwszego etapu Programu Inwestycji Osiedlowych. Chodzi o mniejsze, ale niezwykle istotne inwestycje w miejską infrastrukturę. – To chodniki, ulice osiedlowe, ławeczki, oświetlenie uliczne – informuje prezydent Piotr Korytkowski. Za około 2,6 miliona złotych miasto chce wybudować parki kieszonkowe, oświetlenie uliczne i przebudować ulice: Marii Skłodowskiej-Curie, Flisacką, Krańcową na odcinku od Bernardynki do Wojciechowa, Boczną i Grójecką (nad rzeką), wybudować oświetlenia w rejonie ulic: Niemieckiej, Szwedzkiej, Ukraińskiej, Angielskiej, Francuskiej, Grójeckiej 126, w Parku Ojców, doświetlić siłownię przy ul. Wyspiańskiego, wybudować parki kieszonkowe przy ulicach: Sybiraków 2-4, Kleczewskiej 10, Zakole 1-3, Sosnowej 5.

Program Inwestycji Osiedlowych to pierwsza tego typu inicjatywa w Koninie będącą odpowiedzią na pisma i wnioski mieszkańców w zakresie najbliższej infrastruktury. Program to inicjatywa wieloletnia, która będzie realizowana w kilku etapach. – Wielkie inwestycje, takie jak wiadukt Paderewskiego-Wyzwolenia czy nowy przebieg ul. Kleczewskiej były potrzebne i już zostały wykonane. Dziś czas zadbać o nasze najbliższe otoczenie – podkreślał prezydent Piotr Korytkowski.

Na liście planowanych w 2022 inwestycji są również oczywiście projekty KBO, w tym:
✅rozbudowa schroniska dla bezdomnych zwierząt (1 milion złotych),
✅budowa Nadwarciańskiej Ścieżki Rekreacyjnej (550 tysięcy złotych),
✅budowa ścieżki nad jeziorkiem Zatorze (99 tysięcy złotych),
✅oświetlenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy „Koperniku” ( 99.999 złotych),
✅ratujące życie automatyczne defibrylatory (99.800 złotych),
✅„Głosuj na nowe życie hałd na Zatorzu” (999 tysięcy złotych).

Samorząd udzieli wsparcia jednostce OSP Starówka. 400 tysięcy złotych – to wkład miasta w kupno nowego samochodu pożarniczego. Konin wspiera mieszkańców, przekazując dotacje na: wymianę „kopciuchów” na ekologiczne ogrzewanie (350 tysięcy złotych), dofinansowując budowę zbiorników retencyjnych (150 tysięcy złotych) oraz przyłączy kanalizacyjnych (300 tysięcy złotych).

Materiał promocyjny Urzędu Miejskiego w Koninie

Udostępnij na: