Blisko, coraz bliżej!

Jak zapowiedział podczas spotkania z prezydentem Korytkowskim prezes Dekady – dworzec w nowej lokalizacji zacznie działać w połowie wakacji, natomiast oficjalnie otwarcie całego kompleksu zaplanowano na 27 października.

Trzy z pięciu zaplanowanych do wycinki drzew przy ul. Kolejowej w Koninie zostanie uratowanych! Dwa, które znajdują się w miejscu budowanego wjazdu na teren przed nową inwestycją – dworcem i centrum handlowym, muszą zostać wycięte. W zamian za nie inwestor – firma Dekada zobowiązała się do posadzenia przy ul. Kolejowej, w innym miejscu, dwóch dorodnych drzew.

To efekt uzgodnień między prezesem Dekady Aleksandrem Walczakiem a prezydentem Konina Piotrem Korytkowskim. Do spotkania doszło w związku z apelem mieszkańców, by uratować drzewa. Wyjaśnijmy, że zgoda na wycinkę drzew przy ul. Kolejowej zapadła 5 lat temu, w 2018 roku. Na wniosek Dekady wydał ją Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Firma została zobowiązana do wykonania nasadzeń zastępczych, czyli posadzenia w mieście kilkudziesięciu drzew.

Inwestycja wywołuje sporo kontrowersji i podzieliła mieszkańców grodu z koniem w herbie na tych entuzjastycznie nastawionych do przeprowadzonej inwestycji i uporządkowania dużej powierzchni terenu w centrum naszego miasta oraz zdecydowanych przeciwników uważających, że kosztem minimalizacji udogodnień dla podróżnych postawiono kolejną galerię handlową w Koninie.

Jeśli chodzi o mnie to z ostateczną oceną wstrzymam się do zakończenia prac i oddania do użytku całego kompleksu, wtedy tak naprawdę przy zmiennych warunkach pogodowych będzie można sprawdzić czy ten obiekt „żyje” i spełnia swoje różne funkcje czy też nie.

Źródło informacji o mediacji prezydenta Korytkowskiego – Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: