Bo bez zapylaczy ani rusz!

To był wyjątkowy wieczór! Wczoraj o 19.00 rozpoczęła się akcja zasiedlania dwóch uli na stacji paliw ZIELONA, gdzie zamieszkały dwie rodziny pszczele wraz z matkami. Pszczele rodziny przewiezione zostały z Pasieki Łężyn. Od kilku tygodni czekały na nie przygotowane przez MZK Konin we współpracy z pszczelarzem nowe, zielone ule.

Owady współpracowały i wszystko poszło zgodnie z planem, a piękne zielone ule chyba przypadły im do gustu!
MZK Konin ma zatem  około 8000 – 10000 pracownic więcej!

– To etap, który rozpoczyna naszą przygodę z mini pasieką, wspomagając tym samym jakże ważne dla ekosystemu pożyteczne owady, a i owoce pracy naszych nowych mieszkańców będą słodkie. Obecnie do dyspozycji pszczół są dwa ule, natomiast trzeci stoi już w pełnej gotowości do adaptacji kolejnej rodziny. Opiekę nad naszą pasieką sprawować będzie pszczelarz Andrzej Siwiński, więc nasi mali przyjaciele będą w dobrych, profesjonalnych rękach.

Mamy nadzieję, że naszym gościom się u nas spodoba i zostaną z nami na stałe. Trzymacie kciuki! PS. Podczas zasiedlania uli nikt nie ucierpiał – skomentowali na swoim fanpage dumni pracownicy naszego miejskiego przewoźnika!

Brawo MZK Konin za piękne działanie proekologiczne i wspomaganie tych pożytecznych zapylaczy, bez których nie byłoby życia na naszej planecie!

Udostępnij na: