Czas podsumowań i podziękowań!

Na ostatniej sesji w tej kadencji we wtorek (27 czerwca) w ratuszu zebrała się Rada Seniorów. Gośćmi radnych byli prezydent Konina Piotr Korytkowski, jego zastępca Witold Nowak oraz Małgorzata Rychlińska, dyrektor MOPR Konin.

Podsumowanie zaprezentowała Ewa Behnke, przewodnicząca Rady Seniorów. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na niełatwe (pandemiczne) czasy działalności rajców. Stwierdziła że mimo tych trudności radni mogą pochwalić się wieloma inicjatywami na rzecz miasta i jego mieszkańców.

W serdecznych słowach do członków Rady Seniorów zwrócił się prezydent Konina Piotr Korytkowski. Podziękował rajcom za zaangażowanie i wiele sugestii, które miały swój wydźwięk w podejmowanych decyzjach. Życzył wszystkim wszystkiego najlepszego, wyrażając nadzieję na dalsze zaangażowanie w sprawy miasta. W podobnym tonie brzmiały słowa skierowane do rajców-seniorów przez Małgorzatę Rychlińską, dyrektor MOPR.

Zastępca prezydenta Konina Witold Nowak również przyłączył się do życzeń i podziękowań. Przypomniał, że Konin ma ważny dokument – „Politykę senioralną” i pełnomocnika Prezydenta Miasta do jej realizacji. Każdy z członków Rady Seniorów otrzymał specjalne podziękowania od Prezydenta Miasta Konina oraz od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

– Dołączamy do nich skromne prezenty, wśród których są także takie, które są niezbędne w pracy każdego społecznika – rzeczy użyteczne przy robieniu notatek i planowaniu spotkań – dodał prezydent Konina Piotr Korytkowski. Posiedzenie zakończył słodki poczęstunek.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: