Czy radni poprą pomysł prezydenta?

Prezydent Konina Piotr Korytkowski poinformował na swoim fanpage o prowadzonych działaniach by mógł powstać most nad Kanałem Ulgi wraz z towarzyszącą infrastrukturą:

„Szanowni Państwo, jest szansa, że w niedalekiej przyszłości, idąc bądź jadąc rowerem  malowniczą doliną Warty , dostaną się Państwo z V Osiedla na Starówkę. Będzie to możliwe dzięki temu, że nad Kanałem Ulgi może powstać most ze ścieżką rowerową i chodnikiem dla pieszych.

Mówi się o nim kładka, ale to słowo nie oddaje skali przedsięwzięcia. To bowiem liczący 300 metrów obiekt z 17. przęsłami, kilometrową ścieżką rowerową i drogą dla pieszych.
Ma mieć kształt serpentyny (na slajdzie zdjęcie poglądowe) z tarasami widokowymi, ławkami, donicami z zielenią.
Most doprowadzi nas na wyspę Pociejewo, gdzie wkrótce zakończy się budowa ciepłowni geotermalnej i gdzie powstanie park teżniowy. To może być bardzo atrakcyjne miejsce wypoczynku dla całych rodzin.
Pieniądze na budowę mostu – ok. 15 milionów zł – zdobyliśmy ze źródeł zewnętrznych:
– Funduszy Norweskich,
– Polskiego Ładu,
– Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Do przetargu zgłosiło się 6 firm chcących wybudować ten obiekt. Wszystkie oferty wykraczają jednak poza zabezpieczony fundusz, ale na to nie mamy wpływu. Mamy natomiast propozycję, jak ten problem rozwiązać. Walczymy też o to, by trafiło do nas kolejne dofinansowanie, a jesteśmy w tym skuteczni!
Jeśli propozycję zaakceptują radni, wówczas będziemy mogli ruszyć z budową i we wrześniu 2024 roku korzystać już z nowej przeprawy. Jeśli nie – będziemy musieli oddać ok. 15 milionów zł niewykorzystanego dofinansowania, czego sobie nie wyobrażam.”

Udostępnij na: