Dary z partnerskiego Ilmenau dla Ukrainy

Partnerzy z Ilmenau po raz kolejny włączyli się w pomoc organizowaną przez Powiat Koniński dla uchodźców wojennych w Ukrainie.

24 lutego minie rok od rosyjskiego ataku na Ukrainę. Od początku w pomoc obywatelom Ukrainy zaangażowali się mieszkańcy i samorządy z powiatu konińskiego. Były zbiórki żywności i odzieży, transporty z pomocą humanitarną do kraju objętego wojną, a mieszkańcy naszych gmin przyjmowali Ukraińców pod swój dach.

Po raz piąty w pomoc dla uchodźców wojennych w Ukrainie organizowaną przez konińskie starostwo włączyła się organizacja LIONS Club Arnstadt-Ilmenau. Tym razem, współpracujący z organizacją dr Benno Kaufhold (były starosta powiatu Ilm) przywiózł do Konina 50 kompletów wkładów pościelowych (kołder i poduszek) oraz kilkadziesiąt par ciepłych skarpet.

Dary dotarły do konińskiego Starostwa 27 stycznia br. Z dr Kaufholdem spotkali się starosta i wicestarosta koniński, sekretarz powiatu oraz naczelnik wydziału rozwoju i promocji. Rozmowy w urzędzie koncentrowały się na dalszej współpracy dotyczącej organizacji kolejnych pakietów pomocowych dla Ukrainy.

Najbliższy transport z pomocą humanitarną z powiatu konińskiego wyruszy na Ukrainę po przeprowadzeniu dodatkowej zbiórki. Dary ponownie trafią do regionu Chmielnickiego.

 

Źródło:Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Udostępnij na: