Dbajmy wspólnie o pszczoły, bo gdy one wyginą…

Spotkaliśmy się ostatnio z pszczelarzem, miłośnikiem pszczół Andrzejem Siwińskim z Pasieki Łężyn.

Pretekstem do spotkania była troska o pszczoły, te pracowite owady dzięki którym trwa życie na naszej planecie i plakat edukacyjny dotyczący wykonywania oprysków przez rolników i sadowników wydany wspólnie przez Pasiekę Łężyn, Drukarnię Ratajczyk z Konina pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego i Starosty Konińskiego Stanisława Bielika.

Gospodarz nam sporo opowiedział o swoich podopiecznych, ich zwyczajach, chorobach i przyjemności jaką mu daje praca na pasiece, jest to jego sposób na życie.

Z przyjemnością, ale trzeba przyznać i z lekkim strachem mogliśmy obserwować go przy pracy. Lubię się spotykać z ludźmi z pasją, oni nie klepią nudnie regułek, przyswojonej wiedzy, tylko zabierają nas na ciekawą wyprawę, przygodę podczas której stajemy się członkami ich ekspedycji po tym co na co dzień wykonują wkładając w to całe swoje serce!

Niestety Andrzej obalił mit, że niedźwiadki lubią miodek, tak na serio to wybierają się na tę ryzykowną wyprawę po czerw, prawdziwą bombę białkową, a, że przy okazji lizną trochę słodkiego miodku to taki mały dodatek! Gospodarz przy okazji wspomniał, że pszczoły nie przepadają za brodaczami i częściej ich atakują, kojarząc twarz brodacza z niedźwiedziem – tak sobie spojrzałem na tego miłego brodacza i pomyślałem w duchu – to się nazywa pszczelarz ryzykant z poczuciem humoru!

Nasz gospodarz chętnie dzieli się swoją pasją, krzewiąc przy okazji wiedzę o swoich podopiecznych, także możecie go zaprosić do swoich szkół czy przedszkoli, do czego Was szczerze namawiam!

A treść tego plakatu warto wziąć sobie do serca, rozsyłać go i zacząć stosować, bo dzięki tym pracowitym owadom mamy co jeść, gdy one znikną, zniknie całe życie na naszej planecie!

Udostępnij na: