Dofinansowanie na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych

17 kwietnia 2023 roku na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie obyło się uroczyste wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek OSP z terenu województwa wielkopolskiego.

Przekazane promesy dla jednostek OSP zapewniają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Dofinansowanie na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych otrzymało 21 jednostek OSP z następujących powiatów województwa wielkopolskiego:

1. Powiat gnieźnieński: OSP Czerniejewo i OSP Niechanowo
2. Powiat kolski: OSP Dąbie, OSP Olszówka i OSP Babiak
3. Powiat koniński: OSP Rychwał, OSP Krzymów, OSP Paprotnia, OSP Konin – Chorzeń i OSP Grodziec
4. Powiat słupecki: OSP Wilczna i OSP Orchowo
5. Powiat śremski: OSP Włościejewice – Ługi
6. Powiat turecki: OSP Malanów, OSP Wyszyna, OSP Kawęczyn, OSP Dobra i OSP Słodków
7. Powiat wrzesiński: OSP Kaczanowo, OSP Gozdowo i OSP Białe Piątkowo

Łączna wartość wszystkich pojazdów to blisko 20 milionów złotych.

Po uroczystości Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski skomentował przyznanie promesy dla OSP KSRG Konin-Chorzeń na swoim fanpage:
– Największa i jedna z najczęściej wyjeżdżających do akcji jednostek – OSP KSRG Konin-Chorzeń będzie miała nowy, ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy. Brawo! Nasi strażacy  zasłużyli na to, by w nich inwestować.
Doceniamy ich zaangażowanie, dlatego Rada Miasta Konina – na mój wniosek – w 2022 roku przyznała jednostce dotację w wysokości 600 tysięcy zł na zakup wymarzonego samochodu. Piszę o tym, bo wczoraj podczas oficjalnej uroczystości wręczenia promesy zabrakło informacji o dofinansowaniu przyznanym przez nasz samorząd. A należy się ona mieszkańcom Konina, którzy dołożyli połowę kwoty widniejącej na czeku.

Wszystkich strażaków serdecznie pozdrawiam! Niech nowy wóz szybko dotrze do Konina i sprawuje się dobrze. Mimo wszystko życzę też spokojnej służby i jak najmniej powodów do wyjazdów.

Źródło: KM PSP KONIN

Udostępnij na: