Dom Seniora w Koninie uroczyście otwarty!

12 września 2023 roku Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Koninie oddało do użytkowania nowy budynek „Dom Seniora” przy ul. Magnetytowej 7 w Koninie. Inwestycja przeznaczona jest w całości do użytkowania przez osoby w wieku senioralnym. Należy podkreślić, że nie jest to placówka opiekuńcza i nie jest związana z przepisami Ustawy o pomocy społecznej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polski Leszek Galemba, Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, Sekretarz Rady Nadzorczej Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie  Monika Durkiewicz, Dyrektor Zarządzający Democo Poland Sp. z o.o.  Artur Pluta, Prezes Miejskiego TBS Sp. z o.o. w Koninie  Marek Libertowski oraz przyszła mieszkanka Domu Seniora.

Klucze do przydzielonych mieszkań uroczyście wręczył Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski gratulując nowym najemcom i życząc im wszystkiego najlepszego w nowym miejscu zamieszkania. Po części oficjalnej wszyscy goście mogli obejrzeć mieszkania. Przyjęte rozwiązania techniczne są ukierunkowane na tworzenie wygodnej i bezpiecznej przestrzeni życiowej dla osób starszych, mogących zamieszkiwać samodzielnie i realizować swoje pasje życiowe w obrębie nieruchomości. Mieszkańcy Domu Seniora będą mieli możliwość skorzystania z dopłat do czynszu.

Komentarz Posła na Sejm Leszka Galemby:

Materiał promocyjny Posła na Sejm Leszka Galemby / sprawozdanie poselskie

Udostępnij na: