Lepszy rydz niż nic!

Starego pięknego budynku dworca kolejowego nikt nam już nie zwróci, czas już chyba odczepić wagon tęsknot za nim i zacząć się cieszyć tym co powstanie.

Zapewne są wśród nas osoby, których nowe rozwiązanie niespecjalnie cieszy, ja jednak uważam, że wyjdzie to na plus naszemu miastu. Kawał ciekawej przestrzeni prawie w centrum Konina przez długie lata straszył, zawłaszczony przez miłośników tanich trunków stał się ich królestwem, co znakomicie widać teraz przy rozpoczęciu porządkowania terenu. Nawet teren przy naszym Zawiadowcy pomimo bliskości dworcowych toalet stał się centrum wypróżnień na wolnym powietrzu, wstyd tam było przechodzić!

Starsi mieszkańcy uronią zapewne łezkę widząc jak ich dawne przedszkole, miejsce dziecięcych zabaw i czasu beztroski znika z powierzchni ziemi, ale czas już się pożegnać z tymi reliktami i odświeżyć reprezentacyjną część miasta, wielu podróżnych wysiadających w naszym mieście miało nieciekawe wrażenia, a pierwszy kontakt z danym miejscem najbardziej pamiętamy.

Na zamkniętym już parkingu pozostało mimo apelu wykonawcy jeszcze kilka aut, jak wspomniał mi kierownik budowy poczekają jeszcze do weekendu, może są to auta osób pracujących poza Koninem, które na weekend wracają do domu, jednak w poniedziałek auta zostaną usunięte na koszt właścicieli i będą zapewne niemile tym faktem zaskoczeni!

Czekając na nowe będę śledził postępy prac.

 

Udostępnij na: