Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w WORD Konin

9 maja Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie stał się areną zmagań dzieci i młodzieży z Konina i Powiatu Konińskiego w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Koniński WORD w partnerstwie z Komendą Miejską Policji w Koninie, OSP Konin-Starówka i OSP Konin-Chorzeń przygotował dla młodych uczestników ciekawe konkurencje. Eliminacje w imieniu głównego organizatora otworzył Mariusz Seńko, zastępca dyrektora konińskiego WORD. Rywalizację rozpoczęli od pisemnego testu, następnie czekał ich test z udzielania pierwszej pomocy przed surowymi i najbardziej wykwalifikowanymi w tym temacie konińskimi strażakami, następnie zaliczali test skrzyżowań na miasteczku rowerowym, na końcu czekał na nich tor przeszkód.

Mnie osobiście najbardziej się podobał i utkwił w pamięci test z udzielania pomocy przedmedycznej, lubię patrzeć na profesjonalistów jak sprawdzali wiedzę i umiejętności dzieciaków, a potem korygowali i doskonalili ich umiejętności! Niby proste rady i komendy typu: nas tu nie ma, opanujcie emocje, naradźcie się, wybierzcie lidera, podzielcie obowiązki, sprawdźcie otoczenie czy możecie bezpiecznie udzielić pomocy, wykonuj masaż serca we właściwej pozycji bo w przeciwnym wypadku szybko się zmęczysz – te wszystkie rady w przyszłości mogą komuś uratować życie i słowa Mariusza Batorskiego, dziękującego młodym ludziom za zaangażowanie i udział w tym ciekawym projekcie.

Ciekawie też się prezentowała sprawa podczas testu skrzyżowań w miasteczku rowerowym, egzaminatorzy wypuścili na tor jednocześnie kilka ekip, by uczestnicy mieli poczucie uczestniczenia w prawdziwym ruchu.

Na torze z przeszkodami też ustawiono wysoko poprzeczkę, w pewnym momencie bałem się, że slalomu nie da się zaliczyć, ale pojawili się śmiałkowie, którzy zaliczyli go bez punktów karnych. Zabawnie było posłuchać starszych uczestników, którzy postanowili skorzystać z posiadanej wiedzy matematycznej i stwierdzili, że do zmagań wykorzystają mniejsze rowery na których łatwiej pokonają slalom miedzy pachołkami.

Gdy wybiło południe i zakończyły się zmagania na torze przeszkód na uczestników eliminacji czekał talerz przepysznej grochówki ze smażoną kiełbasą.

16 maja koniński WORD będzie organizatorem Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawiciele zwycięskich drużyn wraz z innymi zwycięzcami z różnych powiatów w województwie wielkopolskim powalczą ze sobą.

Podsumowując wtorkową rywalizację Mariusz Seńko, zastępca dyrektora konińskiego WORD stwierdził, że wszyscy uczestnicy są już zwycięzcami bo ugruntowali i poszerzyli swoją wiedzę z bardzo ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwo ruchu drogowego i przekazał ciekawe nagrody rzeczowe dla każdej z drużyn.

Do zobaczenia za tydzień podczas zmagań wojewódzkich, brawa dla dzieci i młodzieży i ich opiekunów!

Tak prezentuje się oficjalne podsumowanie eliminacji:

Udostępnij na: