Festyn na Zakończenie Lata na Bulwarze Nadwarciańskim!

Wczoraj Bulwar Nadwarciański rozkwitł pięknymi, zdolnymi ludźmi w kwiecistych zwiewnych sukienkach i ich śpiewem, a to za sprawą Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie oraz Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej ,,Młodzi Aktywni”,  którzy zorganizowali Festyn na Zakończenie Lata.

Festyn rozpoczął swoim występem Konin Gospel Choir, a następnie w wykonaniu ,,Wojowników Światła” z Akademii Wokalnej MDK mogliśmy posłuchać piosenek z repertuaru Anny Jantar i zespołu Abba. Młodych piosenkarzy przygotowały Valeria Kovalowa i Sylwia Dziardziel. Wiele atrakcji zapewniło Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej ,,Młodzi Aktywni”.

Na Bulwarze pojawiła się: strefa seniora, warsztaty misz-masz,  mobilna biblioteka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, strefa malucha, warsztaty ,,coś z niczego” , warsztaty pierwszego kroku – Stowarzyszenie Trzech Pokoleń, warsztaty z klockami lego, strefa Stowarzyszenia Domów Pomocy Społecznej w Koninie oraz występ instruktorów tańca latynoskiego – bachata Piotra Łukaszewskiego i Gabrieli Bąkowskiej. Dla najmłodszych przewidziano  również dmuchane zamki, bańki mydlane i malowanie buziek, czyli to co lubią najbardziej. Uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym papierkiem lakmusowym, że impreza się udała!

Mam jednak cichą nadzieję, że lato zostanie jeszcze trochę z nami, może już nie takie upalne, ale bardziej stonowane dające szansę na łagodne wejście w jesień!

Udostępnij na: