Zielony food truck i konferencja prasowa w parku miejskim!

Zielony food truck z polskimi jabłkami, kiełbasą, pierogami i ciastem drożdżowym wyruszył z Warszawy by wraz z jednym z liderów Trzeciej Drogi spotkać się mieszkańcami Konina i okolic w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie.

Jak wspomniał Władysław Kosiniak-Kamysz kampania prowadzona przez jego ugrupowanie będzie bardzo aktywna, otwarta i nastawiona na otwarte spotkania z ludźmi, a nie poprzez zamknięte dla szarego Kowalskiego konwencje partyjne. Obiecał zrobić wszystko co w jego mocy by ze swoim zielonym food truckiem dotrzeć przed ciszą wyborczą do jak największej ilości Polaków w ich miejscach zamieszkania i porozmawiać.

„Dość kłótni, do przodu” to hasło wyborcze Trzeciej Drogi było odmieniane przez przypadki, podkreślano potrzebę dialogu, postawienie na odnawialne źródła energii, wprowadzenie szybkich decyzji o przyłączeniu fotowoltaiki maksymalnie w 30 dni, obowiązku jej instalacji na dachach urzędów państwowych i samorządowych, potrzebie reformy systemu ochrony zdrowia, problemie wysychających jezior oraz konieczności zwiększenia dochodów samorządów. Wspomniano również o ogromnych szansach dla regionu jakie niesie forsowana budowa elektrowni atomowej w konińskim Pątnowie.

Władysław Kosiniak-Kamysz chce wraz ze swoją formacją wywalczyć trzecie miejsce w sejmie i uważa, że 15% wynik wyborczy uzna za bardzo satysfakcjonujący.

Podczas konferencji zaprezentowano oczywiście kandydatów do obu izb parlamentu.

Udostępnij na: