FULL OF LOVE 2023! MDK przepełniony miłością!

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie wraz ze swoimi partnerami: Fundacją na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”, Fundacją imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Stowarzyszeniem Gepetto oraz Polskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Koninie nie zapomnieli o tych o których należy pamiętać na co dzień i w dniu ich święta!
5 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych stąd kolejna edycja niezwykłego wydarzenia jakim jest FULL OF LOVE!

Na scenie wystąpił poeta i regionalny artysta Henryk Jankowski oraz Kaja Pawłowska i Karolina Pordąb z fundacji Otwarcie, żywiołowy koncert zafundowali zgromadzonej publiczności Wojownicy Światła pod kierownictwem Sylwii Dziardziel. Na zakończenie swoimi życiowymi przemyśleniami wplecionymi w teksty piosenek poczęstował nas zespół Szumni.
Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, konkursów i zabaw przygotowanych przez organizatorów wydarzenia, można było obejrzeć i zakupić obrazy i rękodzieło wykonane przez podopiecznych PSONI. Pojawił się również Lisek Fundacji Podaj Dalej, który mówił o sztuce pomagania. Dzieci mogły spróbować wykonywania codziennych czynności w rękawicach bokserskich, założyć okulary by móc poczuć choć na chwilę z jakimi problemami muszą się zmagać osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Liśca Małego rozpieszczały podniebienia gości cudnymi wypiekami i słodkimi deserkami.
Imprezę zakończył szalony i wesoły taniec, barwny korowód udał nie na hol MDK-u, gdzie czekał pyszny tort!

Brawo Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie i Wasi partnerzy, że nie zapominacie o osobach o których nie powinno się zapominać, zwłaszcza w dniu Ich święta. Za to, że przez zabawę w inteligentny sposób uczycie zdrowe i pełni sprawne dzieci empatii i otwarcia na osoby niepełnosprawne, że pozwalacie im się spotkać i przez zabawę integrować! Jako rodzic córci z niepełnosprawnością chylę przed Wami czoła za tę piękną pamięć!

Udostępnij na: