I Marsz Równości w Koninie!

11 września ulicami Konina przejdzie pokojowy, kolorowy I Marsz Równości. To trzecie podobne wydarzenie w historii miasta.
Przypomnijmy, że cztery lata temu w Koninie zorganizowano pierwszy Marsz Tolerancji. Była to reakcja młodych ludzi na anulowanie konkursu plastycznego na temat tolerancji w III Liceum Ogólnokształcącym i usunięcie filmu promującego różnorodność „Nasz chleb powszedni” z Facebooka II Liceum. Szkoły wycofały się z tych pomysłów w wyniku nacisków i hejtu Młodzieży Wszechpolskiej oraz środowisk skrajnie prawicowych.
Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 11 września, o godzinie 15.00. Kolorowy pochód wyruszy ze skweru między ulicami Mieczysława Karłowicza, a Fryderyka Chopina i przejdzie: Rondem Lecha i Marii Kaczyńskich, ulicą Kleczewską, Alejami 1 Maja, ulicą Dworcową, Rondem Witolda Friemanna, ulicą Dworcową, Trasą Warszawską i Wojska Polskiego. Marsz zakończy się na placu Wolności na konińskiej Starówce.
– Zmieniliśmy nazwę marszu. Doszliśmy do wniosku, że słowo tolerancja nie oddaje w pełni idei marszu. Mówiąc „tolerować” ma się zwykle na myśli konkretną grupę. Tymczasem my walczymy o równość dla wszystkich, bez względu na kolor skóry, pochodzenie, status społeczny, czy sytuację materialną. Dlatego słowo „tolerancja” zastąpiliśmy słowem „równość” – mówią pomysłodawcy.
W logo konińskiego marszu nie mogło zabraknąć konia zamienionego w białego jednorożca, występującego na tęczowym tle. Organizatorzy uzyskali już zgodę władz miasta na przemarsz.
Osoby chętne i wolontariuszy organizatorzy zapraszają do współpracy poprzez media społecznościowe.
Swój udział można zgłosić również mailowo pod adresem: marszrownoscikonin@gmail.com.

Tekst i zdjęcie z fanpage organizatorów i wydarzenia

Udostępnij na: