Inauguracja Roku Kulturalnego 2023/2024 w Koninie

Monodram Krystyny Jandy i koncert Łukasza Kuropaczewskiego z Marcinem Wyrostkiem złożą się na Inaugurację Roku Kulturalnego 2023/2024 w Koninie. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w dwóch odsłonach – 19 i 22 września. 

 Bilety do nabycia od 29 sierpnia od godz. 8.00 w kasie Konińskim Domu Kultury. 

19 września z najnowszym spektaklem przyjedzie do Konina wybitna aktorka Krystyna Janda. MY WAY to wieczór przygotowany przez aktorkę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och -Teatru. Wspomnienia i aktualności w formie monologu scenicznego, który swoją premierę miał w ubiegłym roku. Bilety: 50 zł.

22 września odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku kulturalnego w Koninie wraz z koncertem „Argentyńska Noc”. Uroczystość rozpocznie wręczenie stypendiów i nagród prezydenta miasta Konina dla utalentowanych artystów i działaczy kultury, a podsumowaniem minionego roku będzie filmowe wspomnienie najciekawszych wydarzeń. Po części oficjalnej na scenie pojawią się światowej sławy gitarzysta Łukasz Kuropaczewski wraz z najpopularniejszym polskim akordeonistą Marcinem Wyrostkiem. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Podczas koncertu „Argentyńska Noc” zabrzmią utworzy Astora Piazzolli. Bilety 30 zł.

 

Organizatorami wydarzenia są Miasto Konin i Koniński Dom Kultury.

Udostępnij na: