Jak Wam się podoba nowy mural w Koninie?

Konińska młodzież wraz z artystami i kolegami swoimi norweskimi kolegami z Agder wykonała mural na ścianie siedziby Stowarzyszenia M-LAB w Koninie przy ulicy Dworcowej 2.

– Chcemy by nasz mural swoim pięknem, emanacją ciepła i pozytywnej energii budził w mieszkańcach Konina wdzięczność za bycie częścią natury oraz podkreślał wartości, jakie płyną z tego niezwykłego źródła życia i witalności – mówi Agnieszka Gołębiowska, koordynatorka projektu MAK.

Teraz, poprzez mural, chcą sięgnąć do mieszkańców, korzystając z potężnego narzędzia jakim jest sztuka uliczna, które równie skutecznie przekazuje ważne społecznie treści.

Młodzi Ambasadorzy Klimatu #MAK to projekt proekologiczny, który tworzą młodzi ludzie z konińskich szkół – działają od stycznia 2022 roku. Ma on na celu podnoszenie świadomości mieszkańców Konina w zakresie klimatu i budzenie w nich troski o naszą wspólną planetę jak również zwiększenie udziału i zaangażowania młodzieży w życie miasta oraz ich wpływu na lokalną politykę klimatyczną. Jest realizowany przez Stowarzyszenie M-LAB w partnerstwie z samorządem Miasta Konina oraz Radą Hrabstwa Agder w Norwegii.

Źródło: MAK oraz zdjęcia własne

Udostępnij na: