Jaspisowa 1 oficjalnie przekazana, warto tu zamieszkać!

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Koninie w maju 2021 roku rozpoczęło budowę osiedla budynków mieszkalnych wielorodzinnych w starej części miasta, w kwartale pomiędzy ulicami: Szpitalną, Jaspisową i Józefa Piłsudskiego.

Docelowo powstanie 7 lub 8 budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Powstanie także kilka lokali usługowo-handlowych w parterze budynków zlokalizowanych w sąsiedztwie ronda.

Jako pierwszy powstał budynek „A”. Generalnym wykonawcą była firma DEMOCO-Poland z Tarnowa Podgórnego. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Jaspisowej 1 w Koninie.

Ten nowoczesny, dwuklatkowy, czteropiętrowy, podpiwniczony budynek, zaprojektowano bez barier architektonicznych. Autorem projektu jest Pracownia AiG ARCHITEKCI z Modły Królewskiej pod Koninem. Nadzór inwestorski sprawowało przedsiębiorstwo „ANIMAR” Andrzej Kołodziejski z Konina.

W budynku powstało 40 mieszkań bez barier architektonicznych i 12 indywidualnych garaży wbudowanych w piwnice.

W każdej klatce schodowej zamontowano cichobieżną windę przystosowaną do obsługi przez osoby niepełnosprawne.

Mieszkania zostały wykonane w standardzie deweloperskim i każdy z przyszłych właścicieli będzie mógł przeprowadzić indywidualną aranżację wnętrza, w tym możliwe jest także przebudowywanie ścianek wewnętrznych.

Oprócz mieszkań i garaży na sprzedaż będą oferowane komórki lokatorskie (8 szt. na półpiętrach i 32 szt. w podpiwniczeniu). Do wspólnego użytkowania dla wszystkich mieszkańców pozostaną także dwa pomieszczenia piwniczne z dostępem zarówno od wewnątrz budynku, jak i z zewnątrz. Pomieszczenia te są przeznaczone na przechowywanie wózków i rowerów.

Teren przynależny do budynku został zagospodarowany: drogi, chodniki, parkingi, nasadzenia zieleni, plac zabaw dla dzieci, oświetlenie terenu. Obiekt jest pierwszym w Koninie obiektem mieszkalnym, wyposażonym w podziemne silosy do czasowego gromadzenia odpadów komunalnych.

Systemy podziemne mają całość metalowego pojemnika na odpady schowaną pod ziemią w korpusie betonowym (silosie), zaś na powierzchni widoczny jest jedynie elegancki kiosk wrzutowy. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, całkowicie eliminujące zapachy, minimalistyczna i jednocześnie bardzo nowoczesna forma architektoniczna daje bardzo pozytywne wrażenie. Całość jest wyciągana z ziemi pojazdem z dźwigiem HDS, gwarantuje podział na wszystkie frakcje odpadów.

26 września 2022 r. odbyła się uroczystość przekazania pierwszego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, podczas której zgromadzeni goście: parlamentarzyści Tomasz Piotr Nowak, Leszek Galemba, Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wraz ze swoim zastępcą Pawłem Adamowem, radnymi, przedstawicielami wykonawcy i spółek miejskich mogli obejrzeć mieszkania i garaże, a także wziąć udział w bardzo ciekawym pokazie opróżniania podziemnych zbiorników na odpady przez nowoczesną śmieciarkę PGKiM Sp. z o. o. w Koninie wyposażoną w system HDS.

Jak podkreślał prezes Libertowski spółki miejskie wspierają się i współpracują znakomicie z sobą już na etapie planowania kolejnych inwestycji i ten pokaz był tego dobrym przykładem.

– To pierwszy z 6-7 budynków, które mają tworzyć nowe osiedle Jaspisowe w tej części miasta. Cieszy jakość wykonania i to, jak prężnie MTBS realizuje politykę mieszkaniową miasta – powiedział prezydent Korytkowski, poinformował również, że połowa mieszkań jest już sprzedana i zachęcał do zakupu pozostałych mieszkań.

Udostępnij na: